Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Zwitek banknotów czeka na swojego właściciela na Komendzie Miejskiej Policji w Łomży

Główne zdjęcie
Komenda Policji w Łomży

Pieniądze znalazł jeden z klientów galerii handlowej w Łomży.

- Nie udało mu się ustalić, do kogo należały pieniądze, dlatego przyniósł je do Komendy Miejskiej Policji - mówi jej rzeczniczka, Justyna Janowska. - W Komendzie Miejskiej Policji w Łomży na właściciela czeka gotówka, którą uczciwy znalazca przyniósł do oficera dyżurnego. Pieniądze zostały znalezione w jednej z galerii handlowych w Łomży. Właściciela zapraszamy po odbiór - pieniądze czekają przy ulicy Wojska Polskiego 9. W celu odebrania gotówki należy podać zgubioną kwotę oraz nominały, lub w inny sposób udowodnić, że jest się właścicielem pieniędzy.

Justyna Janowska przypomina, że każdą wartościową rzecz, którą znajdziemy, musimy oddać. Jeżeli nie wiemy, kto jest właścicielem, możemy przekazać ją, np. policji. 

- Przypominamy i ostrzegamy, że za zawłaszczenie cudzej rzeczy kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do trzech lat. Dlatego warto pamiętać, że kiedy znajdziemy czyjąś rzecz, na przykład telefon komórkowy, lub tak jak w tym przypadku, pieniądze, należy zgłosić ten fakt policji bądź pójść do Biura Rzeczy Znalezionych - dodaje Justyna Janowska.

Warto pamiętać, że osoba, która znalazła cenną rzecz lub pieniądze może domagać się tzw. znaleźnego w wysokości dziesięciu procent wartości przedmiotu. Jeżeli w ciągu dwóch lat właściciel nie znajdzie się, przedmioty stają się własnością osoby, która je znalazła. 

 

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę