Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Do Łomży przyjechał pociąg pasażerski - ostatnie regularne kursy były 28 lat temu

Kilkadziesiąt osób przyszło przywitać pierwszy od wielu lat pociąg pasażerski, który przyjechał do Łomży. Niestety nie było to regularne połączenie, a jedynie przejazd zorganizowany przez miłośników kolei. W niedzielę (9.05) do Łomży przyjechał pociąg osobowy "Jaskółka", a w składzie był m.in. wagon restauracyjny. Przejazd zorganizowali fani kolei w ramach akcji Mazowsze 2021. "Jaskółka" przyjechała do Łomży o 11:40 i zgodnie z rozkładem, po krótkiej przerwie, o 11:56 odjechała w kierunku Ostrołęki.

Pociąg, który przyjechał do Łomży wzbudził bardzo duże zainteresowanie mieszkańców miasta. Regularne kursy są zawieszone bowiem od ponad 28 lat. Ostatni taki pociąg odjechał z łomżyńskiej stacji 31 marca 1993 roku o 21:30. Był to skład relacji Łomża-Ostrołęka

W niedzielę (9.05) do Łomży przyjechał pociąg osobowy "Jaskółka", a w składzie był m.in. wagon restauracyjny. Przejazd zorganizowali fani kolei w ramach akcji Mazowsze 2021.

"Jaskółka" przyjechała do Łomży o 11:40 i zgodnie z rozkładem, po krótkiej przerwie, o 11:56 odjechała w kierunku Ostrołęki.

210521023159.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę