Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Zrzutka na płytę Bioacoustic

Główne zdjęcie
Część BiOacoustic: Żaklina Olchowik, Dariusz Boguski

Łomżyński zespół Bioacoustic zbiera środki na nagranie i wydanie debiutanckiej płyty. – Niestety w związku z obostrzeniami nasze plany spaliły na panewce – mówi Mateusz Bakun. –Pieniądze, które mieliśmy na to przeznaczone, poszły na życie i opłaty z nim związane. – Odkładaliśmy na nagrania pieniądze z koncertów, ale ostatni raz graliśmy niemal rok temu, online na juwenaliach i nie wiadomo kiedy wrócimy do koncertowania – dodaje Żaklina Olchowik. – Stąd założenie zrzutki, bo marzy nam się ta płyta, mamy obszerny repertuar, w tym autorskie kompozycje, ale nie możemy tych planów zrealizować.

Pandemia zdezorganizowała życie całej branży muzycznej. Dla większości muzyków podstawą utrzymania były koncerty, ale od od marca ubiegłego roku praktycznie ich nie ma, poza występami w sieci i nieliczymi w okresie poluzowania pandemicznych obostrzeń latem ubiegłego czy wiosną tego roku. Przekłada się to niestety na niekorzystną sytuację finansową wykonawców i bardzo utrudnia im pracę. W takiej samej sytuacji jest złożony z wykształconych muzyków zespół Bioacoustic, stylowo grający muzykę świata w efektownych aranżacjach i z wykorzystaniem takich instrumentów solowych jak skrzypce, akordeon czy gitara. 

– Teraz grać niestety nie możemy i jedynym naszym źródłem utrzymania jest nauczanie – mówi Mateusz Bakun. – Niestety od ponad roku nie możemy realizować naszych muzycznych planów ani   koncertować, a co za tym idzie zarabiać pieniędzy. Nasza branża pada. W 2020 roku mieliśmy zaplanowane nagranie płyty i klipu promującego nasz zespół, a co za tym idzie chcieliśmy dotrzeć do większej liczby słuchaczy, czyli też większej liczby koncertów i występów komercyjnych.

W obecnej sytuacji Żaklina Olchowik, Michał Olchowik, Dariusz Boguski, Mateusz Bakun i Marek Kunda zdecydowali się zainicjować zbiórkę na portalu zrzutka.pl , odwołując się do ofiarności nie tylko swych fanów czy przyjaciół, ale też osób, które dobrze bawiły się na ich koncertach.

– Niedawno pojawiła się możliwość ponownego podejścia do nagrań, tym razem za mniejsze niż wcześniej pieniądze, więc zwracamy się do was, naszych słuchaczy, partnerów, sponsorów, firm i instytucji, dla których zagraliśmy wiele fajnych imprez, o pomoc w uzbieraniu funduszy na nagranie płyty, miks/mastering materiału który nagramy oraz promocyjnego klipu – mówi Mateusz Bakun. – Dzięki temu, po powrocie do normalnego życia po pandemii, będziemy mogli nadal się rozwijać, grać dla was częściej i więcej  a dzięki temu odbić się finansowo po kolosalnych stratach spowodowanych Covidem. – Utworów mamy znacznie więcej niż na jedną płytę, dlatego uznaliśmy, że będzie to materiał urozmaicony, pokazujący różne oblicza Bioacoustic – dodaje Żaklina Olchowik. – Tango, piosenki francuskie, muzyka świata, ale też autorskie kompozycje, bo takie też mamy, żeby był to album interesujący dla fanów różnych dźwięków. Planujemy też poszerzenie składu o grających gościnnie saksofonistę i pianistę, co na pewno wpłynie korzystnie na efekt końcowy. Do studia chcielibyśmy wejść latem, żeby płyta była gotowa na jesień – liczymy, że wtedy będzie można już grać koncerty i będziemy mogli zaprezentować ją słuchaczom również na żywo, bo bardzo tęsknimy za kontaktem z publicznością. 

 

Wojciech Chamryk

 

210510110729.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę