Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzień 23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży postanowiła uhonorować swoich najaktywniejszych czytelników.

Ewelina Baczewska, Janina Picewicz-Znosko i Grażyna Sznitko zostały uhonorowane nagrodami: notesem, kubkiem, notesikiem na magnes i długopisem przekazanymi przez Urząd Miasta i książką Zbigniewa Korpolewskiego „Hanka Bielicka”, albumem grafik Grzegorza Gwizdona i czekoladkami z różą od Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od 11. stycznia 2021 roku, czyli od uruchomienia nowego systemu bibliotecznego SowaSQL do 13. kwietnia, Panie wypożyczyły najwięcej książek: Ewelina Baczewska- 124, Janina Picewicz-Znosko – 100,  a Grażyna Sznitko – 91.

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, aby zachęcić nas wszystkich do czytelnictwa, zamierza kontynuować akcję pod hasłem „Czytelnik Miesiąca”. - Zachęcamy mieszkańców Łomży do odwiedzania naszych agend bibliotecznych i wypożyczania książek. Najaktywniejsi otrzymają równie atrakcyjne nagrody” - mówi dyrektor biblioteki Teresa Fromelc-Pawelczyk.

Dziś, czyli w piątek 23 kwietnia 2021 r., w placówkach MBP, biblioteka zaprasza do udziału w quizie literackim dla dzieci i dorosłych Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Na pierwszych trzech czytelników, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania, czekać będą nagrody. Natomiast wszyscy biorący udział w quizie obdarowani zostaną słodkim upominkiem i zakładką do książki z różanym motywem.

Przypomnijmy, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. 

 


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę