Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Współpraca odpowiedzią na dyktat?

Główne zdjęcie
Zaśmiecona strzelnica przy ul. Konstytucji 3 Maja

Prezydent Mariusz Chrzanowski zażądał podpisania, w ciągu 3 dni, zaproponowanej przez siebie umowy. Zarząd ŁSM, po 3 dniach, na dyktat włodarza zareagował gestem dobrej woli i propozycją współpracy.

Historię niesprzątania terenów rekreacyjnych na „strzelnicy” opisywaliśmy wielokrotnie. W ostatnim czasie retoryka trochę się zaostrzyła. Doszło do tego, że prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zażądał podpisania, w ciągu 3 dni, zaproponowanej przez siebie umowy. Na tak postawiony dyktat Zarząd ŁSM zaproponował dziś (02.04.2021 – data wpływu pisma do Urzędu Miasta) kompromis. 

Cytujemy:

Szanowny Panie Prezydencie Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łomży mając na względzie dobro i troskę o bezpieczeństwo mieszkańców oraz zbliżające się Święta Wielkiej Nocy, w geście dobrej woli podjęła decyzję o sprzątnięciu terenu dawnej strzelnicy przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Łomży.

Jednocześnie w sytuacji, gdy na podstawie tych samych dokumentów ŁSM w Łomży i Prezydent Miasta Łomża mają tak przeciwstawne stanowiska w zakresie trzymania czystości i porządku na dawnej strzelnicy proponujemy, by do czasu rozstrzygnięcia sporu koszty sprzątania terenu były ponoszone wspólnie.

Zwracamy się z wnioskiem o dokonanie wspólnego wyboru firmy sprzątającej i pokrycie kosztów utrzymania czystości w wysokości 50% przez Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową w Łomży i w 50% przez Miasto Łomża.

Jednocześnie zwracamy się z apelem do Pana Prezydenta o wznowienie, w okresie po świątecznym, rozmów zmierzających do rozwiązania tak nabrzmiałego sporu.

Podpisali:
Piotr Pawłowski, Krzysztof Cieśliński i Wojciech Michalak

Mieszkańcom osiedla i miasta zależy na porządku i komforcie życia. To zarządzający, mając świadomość powinności względem nich, muszą się dogadać.

 

Prezydent nie chce sprzątać starej strzelnicy
Ostry spór o sprzątanie "strzelnicy" Chrzanowskiego z Michalakiem
Brudna prawda na skate parku

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę