Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

To 42-latek zginął pod Mątwicą

To 42-letni mężczyzna, idący po drodze poza terenem zabudowanym beż żadnych odblasków, zginął między Mątwicą a Nowymi Kupiskami. Łomżyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Jak informuje KMP w Łomży, po godzinie 21.20 dyżurny łomżyńskiej Policji został powiadomiony o potrąceniu pieszego, do którego doszło na trasie między Nowogrodem a Łomżą. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że pieszy szedł środkiem pasa po złej stronie jezdni. Mało tego, nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych. W takich okolicznościach kierujący audi 22-latek nie miał szans w porę zauważyć pieszego. W wyniku zdarzenia potrącony, mieszkaniec gminy Turośl,  zginął na miejscu. 

Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku ustalają łomżyńscy policjanci.

Policjanci przypominają, że w 2020 roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży doszło do 9 zdarzeń z udziałem osób pieszych, w wyniku których 3 osoby poniosły śmierć. W tym roku, było już jedno takie zdarzenie pod Jeziorkiem. Główną przyczyną tych zdarzeń było niestosowanie się pieszych do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, takich jak właśnie brak elementów odblaskowych czy poruszanie się złą stroną jezdni.

Policjanci przypominają: noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkiem pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Odblaski powinny być umieszczone w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, tak aby pieszy był widoczny z daleka i mógł bezpiecznie poruszać się po drodze.

Żaden pojazd rozpędzony nie zatrzyma się nagle w miejscu. Na drogę hamowania samochodu składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja i hamowanie. Szanse pieszego na uniknięcie potrącenia znacznie wzrastają, gdy mając elementy odblaskowe jest on widoczny na drodze, dzięki czemu kierowca może go dostrzec ze znacznie większej odległości i bezpiecznie zareagować.

 

Śmiertelne potrącenie

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę