Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Wiatr we włosach - wystawa Agnieszki Piotrowskiej w Galerii pod Arkadami w Łomży

Wiatr we włosach - wernisaż wystawy Agnieszki Piotrowskiej

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na wernisaż wystawy prac Agnieszki Piotrowskiej - akwareli i prac wykonanych na jedwabiu. Ekspozycja pt. „Wiatr we włosach” udostępniona jest dla publiczności w Galerii Pod Arkadami w Łomży, a jej otwarcie zaplanowane jest na godz. 18.00 w dniu 12 marca. Wstęp bezpłatny.

Uwaga! Z powodu sytuacji pandemicznej i obowiązującego reżimu sanitarnego wernisaż wystawy zorganizowany będzie przed budynkiem Galerii Pod Arkadami w Łomży. Wstęp do wnętrza galerii odbywać się będzie w 4-osobowych grupach. Organizator przypomina o obowiązku noszenia maseczek.

Co zobaczymy na wystawie pt. „Wiatr we włosach” w Łomży? Jak opowiada autorka obrazów, od kilku lat odkrywa ona piękno i wszechstronność akwareli, gdyż - jak przyznaje - wcześniej nie miała ona odwagi zmierzyć się z tą techniką malarską. Agnieszka Piotrowska dodaje też, że lubi eksperymentować z różnymi technikami i często miesza je ze sobą, jednak malowanie na jedwabiu daje jej największą radość. Swój podziw dla piękna natury, krajobrazu, nieba czy roślin artystka wyraża na papierze i jedwabiu. Jak wyznaje malarka, akwarela skradła jej serce, a dzięki zastosowaniu jedwabiu lekkość akwareli staje się jeszcze bardziej uwydatniona.

Przewodnim motywem ekspozycji pn. „Wiatr we włosach” jest NATURA, a jej bohaterami – elementy świata przyrody. Jest wśród nich DRZEWO, które artystka postrzega jako najpiękniejszą formę życia, WODA, bez której życie w żadnej formie w ogólne nie jest możliwe oraz WIATR, czyli siła poruszająca wszystkim, siła która wszystko potrafi zmienić czy nawet przemieścić - bo nic nie istnieje przecież wiecznie.

Agnieszka Piotrowska z wykształcenia jest architektem krajobrazu (źródło: wygranaonline.com) i już od 25 lat zajmuje się zawodowo projektowaniem ogrodów oraz zieleni miejskiej. Jej codziennością jest więc profesjonalna praca nad kompozycją, kolorem oraz pejzażem. Kilka lat temu Piotrowska zajęła się też ponownie malowaniem, a niedawno szlifowała też swoje umiejętności na zajęciach z malarstwa i rysunku na warszawskiej ASP AO, a także na warsztatach z akwareli w Magazynie Sztuk. Akwarela i malowanie na jedwabiu to jej ulubione techniki malarskie. Od niedawna artystka doskonali się też w technice eko-printingu, a więc barwienia tkanin przy użyciu barwników pochodzenia roślinnego oraz odbić liści. Agnieszka Piotrowska jest członkiem ZAP. Na swoim koncie ma udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych:

 • Wszyscy razem” - prace malowane na jedwabiu, Pracownie Artystyczne przy Foksal, czerwiec 2018 r.

 • PREROD” - International Art Plain-air / Międzynarodowa wystawa poplenerowa Bratysława - Stupava - Praga - Warszawa, sierpień - listopad 2018 r.

 • Odcienie Zimy” - Galeria pod Okiem, DK Ochota, styczeń 2019 r.

 • Kobiece czasoprzestrzenie” - DK Lesznowola, Galeria OKNO w Starej Iwicznej, marzec - kwiecień 2019 r.

 • Lustro” - DK Piastów, kwiecień 2019 r.

 • UrbinoinAcquarello” - Międzynarodowa Wystawa Akwareli w Urbino (Włochy) maj 2019 r.

 • Wielobarwnie, Wieloznacznie, Wielokulturowo!” - wystawa malarstwa i rysunku w Centrum Wielokulturowym w Warszawie maj 2019 r.

 • Tirana International Watercolor Biennale 2019” - Międzynarodowa Wystawa Akwareli w Tiranie (Albania) sierpień 2019 r.

 • Kamienie – Rzeka Prut (Ukraina) w tuszu i akwareli” – wystawa indywidualna - Magazyn Sztuk, DK Ochota – listopad 2019 r.

 • Światło i cień” – akwarele i ceramika - Galeria pod Okiem, DK Ochota, grudzień – 2019 r. / styczeń 2020 r.

 • Nie tylko pejzaż” - akwarele – Międzypokoleniowe Centrum Edukacji. Centrum Kultury Wilanów luty - marzec 2020 r.

Wystawa Agnieszki Piotrowskiej w Galerii Pod Arkadami w Łomży będzie dostępna dla widzów do 13 kwietnia 2021 r.

tekst płatny


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę