Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 29 listopada 2022 napisz DONOS@

Kolejny dzień ze znacznym zanieczyszczeniem powietrza

We środę zanieczyszczenie pyłami PM10 także przekracza dopuszczalne normy. Taki stan utrzymuje się od kilku dni, a GIOŚ wydaje kolejne ostrzeżenia.

We środę o godz. 10.00 stacja pomiarowa w Łomży przy ul. Sikorskiego zanotowała godzinową wartość zanieczyszczenia pyłami PM10 na poziomie 91,6 μg/m3. Przekroczenie powyżej normy czyli 50 μg/m3 utrzymuje się praktycznie nieprzerwanie od niedzieli. Generalna Inspekcja Ochrony Środowiska także dziś wydała komunikat, o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania czyli 100 μg/m3. Utrzymujące się warunki meteorologiczne utrudniają rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w atmosferze. Inspekcja ostrzeżeniem objęła obszar całego województwa podlaskiego. Takie przekroczenie poziomu informowania nastąpiło na stacjach pomiarowych w Łomży, Grajewie, Białymstoku i Augustowie.

Zaleca się osobom z chorobami przewlekłymi układu oddechowego, serca oraz osobom starszym, kobietom w ciąży i małym dzieciom do ograniczenia aktywności na powietrzu. Należy ograniczać wietrzenie.

 

Uwaga! Wysokie zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10
Smog nad miastem i powiatem


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę