Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Smog nad miastem i powiatem

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Inspekcja Ochrony Środowiska wydała w poniedziałek dla miasta Łomży i powiatu łomżyńskiego ostrzeżenie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10. Oznacza to wysoki poziom zanieczyszczeń pyłami PM10 w powietrzu.

Służby ochrony Środowiska ogłaszają stan informowania, gdy występuje ryzyko przekroczenia dobowej wartości zanieczyszczeń powietrza powyżej wartości 100 μg/m3, przy normie dobowej dla tego zanieczyszczenia 50 μg/m3. 

W ostatnim czasie, stacja pomiarowa  przy ul. Sikorskiego w Łomży zarejestrowała najwyższe godzinne przekroczenie w niedzielę o godz. 21. Wskaźnik wówczas zanotował aż 262,8 μg/m3. W poniedziałek o 13. wartość zanieczyszczeń pyłami PM10 wynosi już 52,1 μg/m3. 

Niestety, warunki meteorologiczne utrudniają rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń, a ostrzeżenie obowiązuje do godz. 24. dziś. U osób cierpiących z powodu przewlekłych chorób sercowo – naczyniowych, chorób układu oddechowego, kobiety w ciąży czy dzieci mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia, bóle w klatce piersiowej, kaszel, nasilenie dolegliwości. Dotyczy to także osób z rozpoznaną chorobą nowotworową.

Zaleca się ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego czy ograniczenie wietrzenia pomieszczeń. Zaleca się unikanie palenia w kominku, chyba ze jest to jedyne źródło ciepła.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę