Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Uwaga! Ostrzeżenie o alarmie smogowym

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wydał ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego w powietrzu PM10 dla miasta Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak nie trzeba, lepiej nie wychodzić z domu.

Do północy obowiązuje ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10. Poziom alarmowy dla pyłów PM10 wynosi 150 µg/m3. Warunki meteorologiczne utrudniają rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń, a niska temperatura sprawia, że emisja zanieczyszczeń np. z przydomowych kotłowni jest intensywniejsza.

Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób serca, układu oddechowego, osoby starsze, kobiety w ciąży i małe dzieci, osoby z nowotworami oraz ozdrowieńcy mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia, np. uczucie bólu w klatce piersiowej, brak tchu czy znużenie. Przy chorobach przewlekłych układu oddechowego pojawić się może przejściowe nasilenie dolegliwości, kaszel, atak astmy czy dyskomfort w klatce piersiowej. 

Należy unikać wietrzenia pomieszczeń, unikać intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz.

Wczoraj dobowa wartość zanieczyszczenia pyłami PM10, zarejestrowane przez stację przy ul. Sikorskiego, wyniosła 118,2 µg/m3, a największy jednogodzinny poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 o godz. 23.00 wyniósł 249,5  µg/m3. Niewiele mniej pomiar wykazał o godz. 21.00, kiedy wyniósł 246,00 µg/m3. Norma dla tego zanieczyszczenia wynosi 50 µg/m3 na 24 godziny. Oznacza to, że wczoraj dobowe przekroczenie było ponad dwukrotne.
Dziś o 11.00 stacja pomiarowa wskazuje jednogodzinne zanieczyszczenie na poziomie 127,6 µg/m3, czyli zbliża się do ostrzegawczego.

Jak nie trzeba, lepiej nie wychodzić z domu.

SMOG: Ostrzeżenie o możliwym poziomie alarmowym pyłów PM10


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę