Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Zbiórka Holy Water

Główne zdjęcie
Holy Water

Łomżyński zespół Holy Water zbiera środki na nagranie trzeciej płyty. Koszty nagrania i produkcji wcześniejszych wydawnictw muzycy pokrywali z koncertowych honorariów, ale od wiosny ubiegłego roku o graniu na żywo nie ma mowy. Stąd apel do fanów bluesa i rocka o wsparcie ich inicjatywy. – Z powodu pandemii nie jesteśmy w stanie uzbierać z koncertów odpowiedniej kwoty na zarejestrowanie autorskiego materiału, nad którym pracowaliśmy kilkanaście miesięcy – mówi perkusista Paweł Czerwonko. – Aby nie zmarnować czasu chcielibyśmy poświęcić ten okres na rejestrację siedmiu utworów, które znajdą się na naszej kolejnej płycie, stąd pomysł zbiórki.

Holy Water to jeden z najciekawszych zespołów rockowych w Łomży. W ubiegłym roku grupa świętowała 15-lecie i pomimo licznych zmian składu nieustępliwie i nad wyraz stylowo gra bluesa/blues rocka. Docenia to nie tylko lokalna publiczność, bowiem założony przez gitarzystę Bernarda Krasuskiego zespół brał również udział w zagranicznych i krajowych festiwalach, w tym w Suwałki Blues Festival, był też często zapraszany na koncerty poza granicami kraju. 

Zespół nie zaniedbuje też kwestii wydawniczych: w roku 2015 wydał debiutancki album „Mania wolności”, a po trzech latach kolejny „Nie ma bluesa w Łomży”. Obecnie grupa pracuje nad trzecią płytą, a po odejściu basisty Sławomira Trzcinki (w zespole od samego początku do roku 2018) i wokalistki Jolanty Baranowskiej (śpiewała w Holy Water 10 lat, do wiosny ubiegłego roku), nowy album powstaje z udziałem basisty Grzegorza Wądołkowskiego i wokalisty Marcina Pawelczyka.

Potencjał tego składu potwierdził jego pierwszy koncert we wrześniu ubiegłego roku, ale z racji zaostrzenia obostrzeń był też zarazem ostatnim. Nikt nie wie ile potrwa ta patowa sytuacja, ale zespół nie zamierza marnować czasu, szlifując nowe kompozycje i przygotowując się do nagrań. 

– Początek realizacji tego przedsięwzięcia zaplanowany jest na marzec 2021 roku, kiedy ruszamy z rejestracją nagrań w studiu Hertz w Białymstoku, zaczynając oczywiście od perkusji, zaś finał na październik tego samego roku – zapowiada Paweł Czerwonko. – Mamy nadzieję, że wydanie płyty uda nam się połączyć także z promocyjnym koncertem, bo tego na 15-lecie nie udało nam się zorganizować. Wesprzeć Holy Water można na stronie: https://zrzutka.pl/3887gx , a wpłacając już 100 złotych zyskuje się nie tylko satysfakcję z wsparcia wartościowej artystycznie inicjatywy, ale też egzemplarz płyty. Są też inne opcje, uzależnione od wysokości wpłat, włącznie z umieszczeniem imiennych podziękowań czy logo firmy-mecenasa nagrań na okładce.

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę