Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Projekt „Łomża Wielu Języków”

Prawie 500 osób obejrzało wystawę “Łomża Wielu Języków”, która była prezentowana w siedzibie Szkoły Językowej Linguo na przełomie września i października.

Z inicjatywy Fundacji “L” oraz dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łomża, powstała niezwykła wystawa prezentująca wielokulturowość przedwojennej Łomży. Dzięki współpracy z Muzeum Północno-Mazowieckim oraz Archiwum Państwowym w Białymstoku - Oddział w Łomży, zgromadzono ciekawe materiały, ukazujące nieznane oblicze naszego miasta.

Muzeum Północno-Mazowieckie wypożyczyło pięknie wykonane plansze dotyczące historii budynków oraz ważnych dla Łomży osób. Dowiedzieliśmy się dzięki temu sporo o łomżyńskich Żydach, Świadkach Jehowy a także ewangelikach. Pan Kazimierz Szczechura, który prowadzi antykwariat przy ul. Farnej, użyczył na czas wystawy takie eksponaty jak: medaliki, pocztówki, rachunki sklepowe oraz książki. Projekt przewidywał prelekcję pana Adama Sokołowskiego, historyka z Muzeum Północno-Mazowieckiego, jednak ze względu na aktualne obostrzenia, prelekcja Pana Adama została przeniesiona do świata wirtualnego, dzięki czemu będzie dostępna dla większej liczby osób.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Łomżyniaków i nie tylko, do zapoznania się z historią miasta i jego mieszkańców. Amatorów ciekawostek historycznych zachęcamy do śledzenia postów na Facebooku Fundacji „L” oraz Szkoły Językowej Linguo gdzie niebawem pojawi się konkurs związany z prelekcją oraz niespodzianka adresowana do wszystkich osób zainteresowanych wykopaliskami archeologicznymi, które wykonano ostatniego lata w obrębie łomżyńskiego Starego Rynku.

Obcokrajowcy mieszkający w Łomży będą mogli poznać treść prelekcji dzięki specjalnie nagranym w tym celu podcastom w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim również udostępnionym na FB Fundacji „L” już 15 grudnia 2020r.

wiele_jezykow.png

Projekt „Łomża Wielu Języków” jest realizowany w ramach konkursu: Otwarty konkurs ofert w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego w 2020 roku ogłoszonym przez: Urząd Miejski w Łomży - Wydział Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę