Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Marszałek nagrodził najzdolniejszych podlaskich uczniów, w tym dwóch z Łomży

Osiągają imponującą średnią ocen, zdobywają nagrody w olimpiadach i konkursach wiedzy – we wtorek (17.11) poznaliśmy tegorocznych laureatów stypendiów Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Każdy z 22 nagrodzonych otrzyma po 4 tys. zł. Podczas przeprowadzonej w trybie online gali stypendialnej, gratulacje najlepszym podlaskim uczniom przekazał marszałek Artur Kosicki.

Konferencja prasowa z marszałkiem Arturem Kosickim
Konferencja prasowa z marszałkiem Arturem Kosickim
Bożena Nienałtowska
Bożena Nienałtowska

- W tym roku zarząd województwa przyznał 22 osobom stypendia na łączną kwotę blisko 90 tys. zł. Serdecznie gratuluję laureatom i cieszę się, że możemy was wspierać – mówił Artur Kosicki.

W tym roku na drodze do stypendiów stanęła pandemia i ograniczenia, ponieważ niektórzy uczniowie nie mogli spełnić wymaganych kryteriów dotyczących udziału w konkursach i olimpiadach. Dlatego tegoroczna lista stypendystów jest krótsza niż w latach ubiegłych.

- Jesteśmy w bardzo trudnym czasie, obostrzenia dotyczą nie tylko nauki w szkołach, ale również organizacji różnego rodzaju konkursów, olimpiad, które są wyznacznikiem tego aby móc ubiegać się o stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego. Dlatego nie jesteśmy do końca zadowoleni – zaznaczył marszałek. - Mamy ogromną nadzieję, że już w przyszłym roku wszystko wróci do normy, będziemy mogli nagrodzić więcej osób, a przede wszystkim spotkać się z laureatami już nie online, ale bezpośrednio!

Jak wyjaśniała Bożena Nienałtowska, dyrektor Departamentu Edukacji, Turystyki i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego (UMWP), o przyznanie stypendium za rok szkolny 2019/2020 mogli się ubiegać uczniowie z podlaskich szkół, którzy na koniec roku szkolnego uzyskali średnią ocen min. 5,0. i zdobywali najwyższe noty w olimpiadach, konkursach i turniejach wiedzy na szczeblach: wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Z 93 wniosków stypendialnych, które wpłynęły do urzędu marszałkowskiego, 22 uczniów spełniło wymagane kryteria. 

- Dla każdego z nas to stypendium jest ogromną pomocą i inspiracją do dalszych działań. Myślę, że to są dobrze zainwestowane pieniądze, w dobrą przyszłość nie tylko naszą, ale też całego społeczeństwa – mówił laureat Maciej Kuliś – tegoroczny absolwent I liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży oraz finalista olimpiad: Geograficznej, Języka Angielskiego i Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Jak podkreślał podczas połączenia online, otrzymane pieniądze to znakomite wsparcie nie tylko w edukacji, ale też w innych przedsięwzięciach.

Wśród laureatów znalazł się także ze średnią 5,33 Tomasz Modzelewski z Liceum przy Bernatowicza. Finalista olimpiad: Matematycznej i Statystycznej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę