Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Pomóżmy łomżyńskim uczniom wygrać książki

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Władysława Andersa uczestniczy w zorganizowanym przez Empik ogólnopolskim konkursie „1000 powodów by czytać...”. Została do niego zgłoszona praca Jana Bieniasa i można już na nią głosować. Jeśli SP 4 znajdzie się wśród dziesięciu szkół, które otrzymają największą liczbę głosów, dostanie od Empiku aż 1000 książek do szkolnej biblioteki. – Jesteśmy jedyną szkołą z Łomży zgłoszoną do tego konkursu, dlatego zapraszamy wszystkich łomżan do wsparcia naszej szkoły w głosowaniu! – podkreśla bibliotekarka Dorota Kaja, dodając, że szczególnie potrzebne są książki dla najmłodszych czytelników.

Konkurs „1000 powodów by czytać...” jest organizowany od 2016 roku i ma wspierać szeroko rozumiane czytelnictwo, szczególnie wśród najmłodszych. W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło 550 szkół z całego kraju, oddano ponad 925 tysięcy głosów, a każda z dziesięciu zwycięskich szkół otrzymała od Empiku tysiąc wybranych przez siebie książek. 

– Coś takiego bardzo by się nam przydało – mówi Dorota Kaja. – Mamy ogromne potrzeby, jeśli chodzi o księgozbiór szkolny, tysiąc książek to dla nas bardzo dużo. Co prawda mamy w zbiorach około 28 tysięcy woluminów, ale wiele z tych książek jest sukcesywnie usuwanych, bo są to pozycje typu kolejny Zjazd KC PZPR czy dzieła Władysława Gomułki (zamujące miejsce w bibliotece od początku istnienia placówki w tej lokalizacji od 1964 roku – red.) ; w obecnej pracy szkolnej całkowicie nieprzydatne i nieinteresujące dzieci.  

SP 4 zgłosiła do konkursu pracę ucznia klasy VIII Jana Bieniasa, odnoszącą się do tego, że nawet w dobie kosmicznych lotów i najnowcześniejszych technologii książka jest wielką wartością, dobrem uniwersalnym i łączy ludzi pod każdą szerokością geograficzną. Można na nią głosować codziennie, aż do 2. grudnia. – Wiadomo, że im więcej głosujących tym większe szanse dla naszej szkolnej biblioteki na wsparcie książkowe Empiku – nie kryje Dorota Kaja. – Głosowanie odbywa się poprzez aplikację mobilną Empik. Aby oddać głos należy pobrać aplikację mobilną na urządzenia z systemem iOS lub Android ze strony www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

Głosujący mogą oddawać jeden głos na pracę konkursową w każdym dniu trwania głosowania. 

Jak podkreśla bibliotekarka, na ewentualnym sukcesie w konkursie najbardziej skorzystają najmłodsze dzieci, które chcą czytać i warto od najwcześniejszych lat wyrabiać w nich taki nawyk, bowiem wybrane zostaną książki właśnie dla nich, w tym najnowsze, interesujące je pozycje. 

– Zachęcamy do głosowania: uczniów, nauczycieli, rodziców oraz do informowania wszystkich znajomych i sympatyków naszej szkoły o możliwości głosowania na pracę z SP 4 w Łomży– zachęca Dorota Kaja. – Zapraszajcie rodzinę, przyjaciół, znajomych: im więcej osób zagłosuje, tym lepiej!

 

Wojciech Chamryk

Fot. Dorota Kaja

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę