Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 stycznia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

PKS Nova zawiesza część kursów przez koronawirusa

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa PKS Nova ogranicza liczbę kursów w woj. podlaskim.

Zmiany dotyczą przede wszystkim przejazdów w ciągu dnia.

Władze spółki odpowiedzialnej za przewozy autobusowe w regionie musiały odwołać już 30% połączeń.

Epidemia koronawirusa i zaprzestanie pracy szkół podstawowych spowodowało to, że nasza spółka została zmuszona do zawieszenia pewnej ilości połączeń. Nasza siatka jest tak zbudowana, że wykonujemy połączenia szkolne, a później komercyjne. Brak dowozu dzieci do szkół skutkuje też zawieszeniem innych połączeń. Zawiesiliśmy teraz połączenia głównie w środku dnia. Takie, które nie były oblegane zbyt mocno, a jak nie ma młodzieży, to w ogóle nikt tam nie jeździ - mówi prezes PKS Nova Andrzej Mioduszewski.

Niewykluczone, że odwołane będą kolejne połączenia.

Obserwujemy sytuację, która jest bardzo dynamiczna. Każdy dzień przynosi inne spostrzeżenia i wnioski. Obserwujemy czy dana linia jest na tę chwilę potrzebna o tej, czy innej godzinie. Będziemy podejmowali decyzję na bieżąco, ale niewykluczone, że kolejne połączenia będą zawieszane - dodaje prezes Andrzej Mioduszewski.

Mimo trudnej sytuacji spółka nie planuje zwolnień.

Takiego planu na tę chwilę nie mamy. Ciągle chcemy korzystać z tarcz antykryzysowych, które proponuje rząd, a jednym z warunków uzyskania takowej pomocy jest to, że my nie będziemy zwalniali naszych pracowników - zapewnia prezes Andrzej Mioduszewski.

Prezes PKS Nova zapowiada, że odwołane kursy wrócą na trasy, gdy szkoły ponownie będą otwarte.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę