Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 26 listopada 2020 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Jedna trzecia medyków i pielęgniarek delegowanych do zwalczania epidemii w Podlaskiem stawiła się

31 osób z personelu medycznego zostało delegowanych do pracy przy zwalczaniu epidemii koronawirusa. Tak zdecydował wojewoda podlaski, jednak na razie mniej niż połowa stawiła się do pracy.

Jak informują służby wojewody podlaskiego, w ostatnich dniach 31 osób otrzymało decyzję o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii COVID-19. To siedmioro lekarzy i 24 pielęgniarki, które na podstawie ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych mają podjąć pracę w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Szczuczynie, Zakładzie Opieki Długoterminowej w Augustowie i w szpitalu w Dąbrowie Białostockiej. 

Do tej pory pozytywnie na wniosek skierowania do pracy odpowiedziało tylko 10 osób. Pozostali, czyli 21 osób nie pojawiło się we wskazanych miejscach. Służby wojewody nie precyzują, czy chodzi o lekarzy czy pielęgniarki, natomiast informacje o uchylaniu się od decyzji wojewody mają być przekazane Ministerstwu Zdrowia. 

Tymczasem jak informuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy na swojej stronie internetowej, zgodnie z przepisami skierowaniu do pracy nie podlegają między innymi seniorzy powyżej 60 roku życia, kobiety w ciąży, osoby samotnie wychowujące dzieci oraz posłowie i senatorowie. Pozostali za uchylenie się od przyjęcia delegacji mogą zostać ukarani grzywną od 5 do 30 tysięcy złotych.

200829104429.jpg
mm
pon, 26 października 2020 12:19
Data ostatniej edycji: pon, 26 października 2020 12:45:38

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę