Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

PWSIiP brata się z Japończykami i Albańczykami

Główne zdjęcie
Kanagawa University

Kanagawa University oraz Mediterranean University – to nowe uczelnie partnerskie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Właśnie od roku akademickiego 2020/2021 łomżyńska uczelnia podpisała umowy partnerskie z kolejnymi uczelniami. Łącznie PWSIiP współpracuje już ze stoma zagranicznymi z dwudziestu sześciu krajów – informuje PWSIiP w przesłanym komunikacie.

Kanagawa University  to powstała w 1928 roku japońska uczelnia, która posiada dwa kampusy, piętnaście wydziałów i ponad 18 tysięcy studentów. Uczelnia prowadzi badania o szerokiej skali oddziaływania – dotyczące historii Japonii i krajów azjatyckich, folklorystyki oraz antropologii kultury. W latach 2009-2013 utworzyła Międzynarodowe Centrum Kulturoznawstwa Ludowego. Prowadzi także zaawansowane prace naukowe nad rozwojem technologii przyjaznych środowisku, na przykład ekologicznej linii kosmetyków (w tym celu współpracuje z Mirai Kankyo Technology). Kanagawa University posiada uniwersyteckie drużyny w sportach drużynowych (piłka nożna – męska i damska, łyżwiarstwo, wspinaczka górska, pływanie, baseball, lekkoatletyka), a także orkiestrę symfoniczną określaną od 30 lat mianem najlepszej w kraju. Nawiązane z łomżyńską uczelnią kierunki współpracy dotycząca wychowania fizycznego, zarządzania i administracji.

Mediterranean University w Albanii to z kolei prywatna uczelnia powstała w 2007 roku, która kształci studentów na czterech wydziałach. Uczelnia jest zlokalizowana w stolicy kraju – Tiranie. Z PWSIiP współpracować będzie w obszarze pracy socjalnej i zarządzania.

Współpraca z zagranicznymi uczelniami stwarza studentom i pracownikom PWSIiP możliwość zapoznania się z międzynarodowymi realiami edukacyjnymi poprzez wyjazdy na zagraniczne studia, staże, wizyty studyjne, praktyki, konferencje. To także szansa na nawiązanie współpracy w kontekście wspólnego prowadzenia badań naukowych – donosi komunikat.

mm
pon, 19 października 2020 14:52
Data ostatniej edycji: pon, 19 października 2020 21:23:10

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę