Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Zrzutka pozwoli Meandrom stworzyć nowy układ taneczny

Na początku 2020 roku Projekt Artystyczny Meandry zorganizował zbiórkę pieniędzy, a dziś tancerze wyjeżdżają na warsztaty, by pracować nad nowym układem tanecznym.

Najbliższy weekend Projekt Artystyczny Meandry będzie pracować nad nowym układem tanecznym, który powstanie dzięki mikrodotacjom, jakie zespół uzyskał dzięki zbiórce na portalu Zrzutka.

Na początku roku grupa złożyła wniosek o dofinansowanie w Narodowym Centrum Kultury.  Tancerze chcieli powtórzyć sukces z 2019 roku i zorganizować ponownie EtnoLekcje. Meandry chciały pozyskać 80 tysięcy złotych, które miały pozwolić na zakup nowych strojów męskich i damskich dla sześciu par, na „postawienie” nowego układu tanecznego, zakup praw autorskich do komponowanego dla Meandrów podkładu muzycznego, a także na organizację kilku EtnoLekcji w różnych miasteczkach i wsiach ziemi łomżyńskiej oraz organizację koncertu finałowego.

55 mikrodotacji pomoże Meandrom
Zbiórka pieniędzy na portalu Zrzutka miała pomóc zebrać wkład, który miał stanowić 10 procent całości kosztów dofinansowywanego projektu.

- Niestety, nie zebraliśmy 8000 złotych, które zakładaliśmy. W ramach Zrzutki  do połowy lutego 2020 r. zebraliśmy 3190 złotych, 55 osób poparło nasz pomysł i wsparło naszą zbiórkę.

ZakonczonaZrzutka.jpg

Później w marcu dowiedzieliśmy się, że nie otrzymamy dotacji z Narodowego Centrum Kultury. Po lockdownie, który na kilkanaście tygodni wstrzymał nas wszystkich w domu, latem wróciliśmy do ćwiczeń i zajęć. Wiedzieliśmy, że nie będziemy mieli funduszy na stroje, muzykę, EtnoLekcje i na zorganizowanie koncertu. Mimo tego, postanowiliśmy zorganizować warsztaty taneczne. Ze składkowych i z zebranych na Zrzutce pieniędzy opłacimy choreografa i zrobimy wszystko, by jeszcze w tym roku powstał wspomniany już,  nowy układ taneczny  – dodaje Prezes Stowarzyszenia Artur Hermanowski.

Teraz każdy może zorganizować zbiórkę 
W ostatnim czasie Meandry uruchomiły nowy sposób, dzięki któremu, każdy kto posiadająca konto na Facebooku i Instagramie sam może zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz Meandrów.

- Przeszliśmy specjalną procedurę weryfikacji, która trwała dość długo i kilka dni temu uzyskaliśmy potwierdzenie uczestnictwa w programie pozyskiwania darczyńców. Co ciekawe, każdy kto chce nas wesprzeć sam może zorganizować np. urodzinową zbiórkę pieniędzy ustalając cel – kwotę, którą chce wesprzeć nasz zespół. Facebook po zakończeniu zbiórki całą kwotę przekaże na zweryfikowane konto naszego Stowarzyszenia – podkreśla Artur Hermanowski.

Możesz dołączyć do Meandrów
Meandry cały czas zachęcają do ruchu i aktywnego uczestnictwa w życiu zespołu. Ostatnio, by zachęcić do wstąpienia do grupy, zorganizowali pokazowe zajęcia grupy tanecznej. W  internecie obejrzało je - już prawie 2 tysiące osób. Najbliższe spotkanie w czasie którego będzie można dołączyć do Meandrów odbędzie się w piątek, 9 października o godz. 19.

Projekt Artystyczny Meandry działa już sześć lat i skupia ludzi, którzy sami organizują wolny czas, ćwiczą i tańczą. Czasem występują. Działania realizują ze składek, pozyskanego wsparcia i przychylności lokalnych instytucji kultury takich jak GOK w Piątnicy, czy GOK Gminy Łomża.

Projekt Artystyczny Meandry zapowiada, że w czasie warsztatów tanecznych będzie nadawać transmisje NA ŻYWO specjalnie po to, by podziękować darczyńcom za wpłaty i zachęcić nowe osoby do wstąpienia w swoje szeregi.

Jacek Babiel

Foto:
Foto:
mm
pt, 02 października 2020 09:26
Data ostatniej edycji: pt, 02 października 2020 11:06:05

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę