Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 listopada 2020 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Szkoła i internat w Długoborzu zamknięte - kolejne osoby zakażone koronawirusem

Do 7 października zamknięte będą szkoła i internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu.

Decyzję o zamknięciu Ośrodka w Długoborzu podjęli: Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zambrowie, starosta zambrowski i dyrektor tej placówki, a spowodowana jest ona wykryciem ogniska koronawirusa w Ośrodku.

 

Zaczęło się od pracowników, ale teraz zakażenie stwierdzono też u pierwszych podopiecznych - poinformował Polskie Radio Białystok szef zambrowskiego Sanepidu dr Rober Orłowski. Dodatni wynik potwierdzono u 4 osób z personelu i dwóch uczniów.

 

Na kwarantannie jest zaś o wiele więcej osób, bo w sumie ponad 150. U nich sukcesywnie będą wykonywane badania w kierunku zarażenia, ale jednocześnie pracownicy Sanepidu pracują nad ustaleniem grupy osób, z którymi mieli kontakt, więc ta liczba jest płynna.

 

Dr Orłowski poinformował także o trzech pacjentach Szpitala Powiatowego w Zambrowie, u których badania w kierunku Covid-19 dały wynik dodatni i obecnie przygotowywani są do przeniesienia do szpitali z oddziałami zakaźnymi.

 

Szef zambrowskiego Sanepidu apeluje do wszystkich mieszkańców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, żeby ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się wirusa w powiecie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę