Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

W hołdzie papieżowi

Kolejny koncert z cyklu I Jesiennego Festiwalu Muzycznego Sacrum et Musica odbył się w niedzielę w Łomży. W kościele pw. Krzyża Świętego wystąpił chór „Capella Ecumenica” z Wrocławia i ks. Tomasz Chludziński z Łomży, który recytował fragmenty z „Tryptyku Rzymskiego” - ostatniego poematu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Chór kameralny „Capella Ecumenica” jest zespołem amatorskim, który działa przy parafii ewangelicko-augsburskiej pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu. Od początku swego istnienia celem zespołu był i jest śpiew w ponadwyznaniowym wymiarze, przynoszący radość słuchaczom i śpiewającym. Bardzo często jego występy odbywają się w kościołach rzymskokatolickich i mają wymiar ekumeniczny. Tak też było podczas niedzielnego koncertu w Łomży. Chór pod dyrekcją Adama Rajczyba wystąpił bezpośrednio po Mszy świętej. Wykonał kilkanaście pieśni autorów zarówno katolickich jak i protestanckich. Były to min. utwory Mikołaja Gomółki, Jana Sebastian Bacha i Antona Brucknera. Między poszczególnymi utworami ks Tomasz Chludziński recytował fragmenty „Tryptyku Rzymskiego”.
Koncert, który odbył się w Dniu Papieskim wpisany był został w cykl wydarzeń w parafii pw. Krzyża Świętego upamiętniających wybór na Stolice Piotrową Papieża Polaka Jana Pawła II.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę