Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Akademia Szachowa Sobocińscy zaprasza na zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży

1 września już za nami. Uczniowie wrócili do szkół. Akademia Szachowa również powraca do pracy stacjonarnej proponując szereg zajęć szachowych dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży. Dlaczego warto zainteresować dzieci szachami? Jakie korzyści przynosi ta gra najmłodszym? Dlaczego zajęcia w Akademii Szachowej to dobry wybór zajęć pozalekcyjnych?

„Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo, że szachy są dla nich dobre”. Szachy to najpopularniejsza gra planszowa, grają przedszkolaki, rodzice i dziadkowie, często całymi rodzinami. Najmłodsi adepci bawią się w królestwa: białe i czarne, z królem na czele i jego wojskiem zbijając kolejne figury przeciwnika. Z czasem gra staje się coraz bardziej przemyślna, pojawia się taktyka i strategia, aż do osiągnięcia celu jakim jest ‘złapanie’ króla przeciwnika w pułapkę.
Poza oczywistym rozwojem umysłowym, doskonaleniem pamięci, wyobraźni i koncentracji, szachy dają możliwość kształcenia wielu umiejętności przydatnych w życiu codziennym. Młodzi szachiści muszą grać według zasad i reguł gry, co uczy ich dyscypliny i samodzielności, a także ponoszenia konsekwencji własnych decyzji. Czasem dzieci wygrywają partię, czasem następuje przegrana i trzeba umieć poradzić sobie z porażką.
Jak mówi Magdalena Sobocińska – instruktor Akademii, dzieci grające w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim zabawę. Nie zdają sobie sprawy, że bawiąc się ćwiczą swój umysł, doskonalą umiejętności arytmetyczne i rozwijają kreatywność. Tę opinię podzielają wszyscy trenerzy w Akademii: Sławomir Sobociński, Sylwia Mroczkowska i Bartosz Kotarski.

W Akademii przygodę z szachami rozpoczynają już 4-latki, które stopniowo poznają elementy gry w szachy. Nauka dzieci w wieku przedszkolnym odbywa się głównie poprzez zabawę. Starsze dzieci i młodzież podczas zajęć zgłębiają tajniki królewskiej gry, osiągając coraz wyższe poziomy wtajemniczenia szachowego. Adepci szachów podczas spotkań rozwiązują zadania, łamigłówki i zagadki szachowe, analizują sytuację na szachownicy czy partie mistrzów oraz oczywiście rozgrywają pojedynki treningowe miedzy sobą.
Zajęcia są różnorodne, dopasowane do wieku i możliwości dzieci z wykorzystaniem różnych pomocy dydaktycznych i nowoczesnych technologii. Nauka prowadzona jest w niewielkich grupach, tak aby możliwe było indywidualne podejście do każdego dziecka. Dzieci uczęszczają na zajęcia z podziałem na grupy wiekowe (4-7 lat oraz 7-12 lat), a także poziom zaawansowania: grupy początkująca, średnia, zaawansowana oraz mistrzowska.

Jednak Akademia Szachowa to nie tylko zajęcia szachowe. Nauka królewskiej gry i wszelkie płynące z niej korzyści to również udział w turniejach i imprezach szachowych. Wszyscy podopieczni mają możliwość uczestnictwa w tego typu wydarzeniach. Bowiem instruktorzy to także sędziowie szachowi, będący animatorami oraz współorganizatorami turniejów szachowych na terenie Łomży oraz województw: podlaskiego i mazowieckiego. Ponadto najwytrwalsi podopieczni Akademii rokrocznie uczestniczą w turniejach rangi wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. A pod skrzydłami trenerów Akademii wychowało się wielu czołowych szachistów Polski – osiągając najwyższy tytuł szachowy - arcymistrza.

Warto też dodać, że zajęcia szachowe startują już od 7 września. Odbywają się w nowej siedzibie przy ul. Porucznika Łagody 4c/1a. Jak zapewniają trenerzy, sala jest bezpieczna, odpowiednio przygotowana do spotkań z dziećmi w obecnych warunkach.

Jeśli rodzice są chcą wspierać rozwój swoich pociech poprzez szachy to zajęcia w Akademii będą idealnym rozwiązaniem.

Po więcej informacji o zajęciach szachowych, które rozpoczynają się już niebawem, warto zajrzeć na facebookową stronę: AkademiaSzachowaSobocinscy.

Trenerzy Akademii chętnie odpowiedzą też na wszelkie pytania telefonicznie pod numerem 692 448 296.

tekst płatny

 

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę