Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Prawie 50 razy interweniowali strażacy w związku z burzami, które przechodzą nad regionem.

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Strażacy głównie wypompowywali wodę z zalanych posesji i piwnic. Najwięcej zgłoszeń dostali z Kolna, Siemiatycz i Wysokiego Mazowieckiego. Podtopiony był m.in. magazyn komendy policji w Kolnie czy ulica Kościuszki w Siemiatyczach.

Burze w Podlaskiem potrwają w czwartek (16.07) do późnego wieczora.

- Strefa ta przemieszcza się głównie na północ z niewielką składową wschodnią - mówi synoptyk Maciej Maciejewski z białostockiego biura prognoz.

W trakcie nawałnic może spaść nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy. Burze lokalnie mogą być gwałtowne, z silnymi podmuchami wiatru - do 70 km/h.

Ostrzeżenia przed burzami obowiązują w czwartek w całym kraju oprócz wybrzeża Bałtyku. W piątek i w weekend powinno być spokojniej, choć niewykluczone są popołudniowe przelotne deszcze.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę