Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Dziś zaczyna się egzamin ósmoklasisty

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Na początek sprawdzian z języka polskiego, jutro matematyka, a w czwartek język obcy, głównie angielski. Dziś rozpoczyna się opóźniony przez epidemię koronawirusa egzamin ósmoklasisty. Przystąpić do niego musi każdy uczeń kończący podstawówkę, a jego wynik ma znaczenie przy rekrutacji do lepszych szkół średnich. W Łomży i na terenie powiatu przystępuje do niego około tysiąca 15-nastolatków.

Egzamin ósmoklasisty składa się z trzech części. We wtorek będą to zadania z języka polskiego, w środę z matematyki a w czwartek z języka obcego. Egzaminy codziennie zaczynają się o godzinie 9. Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 a z języka obcego 90. 

W całym kraju, w ponad 12 400 szkół, do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 347 700 uczniów.

Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 137 różnego rodzaju arkuszy, w tym:

  • 77 arkuszy z języka polskiego i matematyki w języku polskim i litewskim 
  • 60 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych.

Największa grupa ósmoklasistów (95,7%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 3,8% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,5% ósmoklasistów. 

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę