Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Szkoła dla wyjątkowych dzieci

Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnością Sprzężoną prowadzona jest przez Fundację DR OTIS od 2015 roku. Zaprasza do swoich progów uczniów z autyzmem, niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim na podstawie orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz orzeczenia o kształceniu specjalnym. Prowadzimy zajęcia z psychologiem, pedagogiem specjalnym, muzykoterapię, integracją sensoryczną, rehabilitację, logopedię, neurologopedię wraz z komunikacją alternatywną PECS, zajęcia rewalidacyjne.

Chcemy, żeby nasi uczniowie byli zintegrowani wewnętrznie i nawiązywali interakcje społeczne oraz odnajdywali się w środowisku lokalnym, a w przyszłości mogli funkcjonować w jak najlepszym stopniu samodzielnie.

Naszą misją jest rozwój dzieci pod względem edukacyjnym, fizycznym, psychicznym, społecznym, szeroko pojętej rewalidacji.

Ważna jest dla Nas integracja ze środowiskiem rodzinnym dzieci, dlatego też organizowane są liczne spotkania tematyczne.

Umiejętność radzenia sobie w życiu to priorytet naszych działań.

Posiadamy wiedzę i cenne doświadczenie odnośnie prowadzenia zajęć dydaktycznych z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Klasy są kilkuosobowe, co zwiększa możliwość indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Kadra szkoły posiada specjalistyczną wiedzę i kwalifikację. Bierze systematycznie udział w szkoleniach, studiach oraz kursach

Nasza szkoła aktywizuje swoich uczniów do czynnego udziału w konkursach ogólnokrajowych. W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie brali udział w projektach „Gang słodziaków” „Kolorowa skarpetka”, „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, „Aktywna tablica”. W wyposażeniu szkoły są specjalistyczne sprzęty dostosowane do dziecka. Możemy poszczycić się monitorami interaktywnymi, które urozmaicają lekcje w szkole oraz własnym placem zabaw.

Stawiamy na samodzielność organizując czas pracy z dzieckiem pod kątem jego przyszłości niezależnej od pomocy innej osoby i pogłębiania wiedzy na temat otaczającego świata.

Zapraszamy na indywidualną rozmowę w celu ustalenia szczegółów rekrutacji.

Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnością Sprzężoną w Łomży Fundacja DR OTIS

ul. Sybiraków 24

18-400 Łomża

Tel.: 530 417 087

E-mail: sekretariat.drotis@gmail.com

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę