Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Komputery już są

Główne zdjęcie
Laptopy z których będą korzystać uczniowie ze szkół gminy Jedwabne

- Dziś otrzymaliśmy zamówione już wcześniej laptopy, mamy wytypowane rodziny do których trafią i po świętach będą z nich korzystać uczniowie dwóch naszych szkół – mówi Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego. To kolejna z gmin regionu, która otrzyma 60 tys. zł na zakup laptopów, które będą użyczane uczniom na czas zdalnej edukacji.

Laptopy z których będą korzystać uczniowie ze szkół  gminy Jedwabne
Laptopy z których będą korzystać uczniowie ze szkół gminy Jedwabne

Centrum Projektów Polska Cyfrowa od 1 kwietnia prowadzi nabór wniosków o 100 proc. dofinansowania na zakup laptopów lub tabletów dla uczniów do zdalnej edukacji. W całym kraju do podziału jest 186 mln zł, ale samorządy obowiązują limity środków w zależności od liczby uczniów od 35 tys. zł do 100 tys. zł.  Pula środków przypadająca na województwo podlaskie wynosi ponad 7,4 mln zł. Wicewojewoda podlaski Tomasz Madras wczoraj informował, że uprawnionych do aplikacji o te pieniądze jest 131 samorządów. Do tej pory wnioski złożyło 87 z nich - 43 zostały już rozpatrzone, a przyznana na ich realizację kwota to łącznie 2,4 mln zł.

Gmina Jedwabne na zakup laptopów otrzyma 59 tys. 995 zł. Komputery zamówiono jeszcze przed formalnym zaakceptowaniem wniosku przez CPPC. To nastąpiło wczoraj, a - jak informuje burmistrz Adam Niebrzydowski – dziś do gminy dotarła przesyłka z 25 laptopami. 

- Chcieliśmy, aby z tych komputerów mogło skorzystać jak najwięcej dzieci, dlatego przy wyborze rodzin braliśmy pod uwagę liczbę uczniów w rodzinie. Zwracaliśmy uwagę także na sytuację majątkową dlatego kilka trafi do rodzin, w których jest jeden uczeń, ale w ich domach nie było komputerów – tłumaczy burmistrz zaznaczając, że trafią one do uczniów szkoły w Jedwabnem i jej fili w Nadborach. - Te komputery będą rodzinom użyczone na czas trwania nauki zdalnej, a po ustaniu pandemii wrócą do szkół i będą wykorzystywane przez nauczycieli do prowadzenia lekcji. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę