Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Potwierdzone zakażenie koronawirusem szefa szpitala wojewódzkiego w Łomży

Główne zdjęcie
Jacek Roleder, pełniący obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży

Pełniący obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży, Jacek Roleder potwierdził we wtorek (07.04), że ma pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Przebywa w kwarantannie domowej i w ten sposób stara się zarządzać placówką. Łomżyński szpital jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym do walki z koronawirusem w Podlaskiem.

- Faktycznie, stwierdzono u mnie wczoraj (06.04) wynik dodatni w badaniu na koronawirusa. Pewnie będzie mi trochę trudniej zarządzać, natomiast będę zarządzać szpitalem w sposób zdalny - powiedział Jacek Roleder. 

Poinformował, że przebywa w kwarantannie domowej. 

- Muszę zaczekać, aż będzie można zrobić - po siedmiu dniach chyba - kolejny wymaz i sprawdzić stan zdrowia - dodał Roleder.

Jacek Roleder dodaje również, że źródło jego zakażenia na pewno jest w szpitalu, więc muszą znaleźć to źródło i je ograniczyć. 

Poinformował przy tym, że w związku z tą sytuacją pobrano także materiał do testów od czternastu pracowników, w większości z administracji szpitala, z którymi miał najczęstszy i największy kontakt, czy dłużej z nim rozmawiali. Dodał, że część z tych pracowników jest już odizolowana, część osób czeka jeszcze na wyniki testów, być może będą one gotowe we wtorek (07.04) po południu.

- Stopniowo będziemy - w porozumieniu z sanepidem i wewnętrznymi naszymi służbami badać po kolei pozostałą załogę - dodał Jacek Roleder. 

Zaznaczył, że szpital będzie funkcjonował, nie mówił na razie o konieczności wprowadzania ograniczeń.

Szpital wojewódzki w Łomży jest obecnie jednoimiennym szpitalem zakaźnym. Trafiają do niego osoby chore i z podejrzeniem zakażenia nie tylko z województwa podlaskiego, ale i mazowieckiego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę