Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Festiwal WALIZKA przeniesiony na wrzesień!

- Mamy nadzieję, że dzięki tej decyzji uda nam się zachować zarówno program festiwalu, jak i najwyższy poziom wydarzenia, jakim jest festiwal WALIZKA – mówi Jarosław Antoniuk dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży informując o przeniesieniu 33. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA z czerwca na wrzesień 2020 r. - W tej sytuacji nic innego nie mogłem zrobić – dodaje.

Decyzja o przesunięciu najważniejszego z odbywających się w mieście Festiwali ma związek z rozprzestrzeniającym się po świecie koronawirusem. Na łomżyński Festiwal przyjeżdżają teatry z całego świata. W tym roku zgłoszenia napłynęły od ponad 160 teatrów, które chciały w Łomży wystąpić. 
- Dokonując selekcji przed miesiącem brałem pod uwagę sytuację na świecie i starałem się kwalifikować na nasz Festiwal tetry europejskie, a nie azjatyckie, ale sytuacja się zmieniła – mówi dyrektor Antoniuk. 
Na czerwcową „Walizkę” do Łomży miało przyjechać 13 teatrów biorących udział w konkursie i 5 innych na imprezy towarzyszące. Wśród wybranych znalazły się m.in. teatry z Portugalii, Hiszpanii, Belgii czy Izraela.
- Nie wiem czy granice będą otwarte czy zamknięte. W tej sytuacji nic innego nie mogłem zrobić – tłumaczy dyrektor Antoniuk dodając, że większość teatrów już podpisała kontrakty na występ w Łomży, „ale rozumieją, że sytuacja jest taka, że Festiwal należało przełożyć”. 

WALIZKA została przełożona na początek września. Festiwal miałby się odbyć w dniach od 3 do 6 września. 
- Mam taką nadzieję, że w tym terminie uda się go przeprowadzić – mówi Jarosław Antonik.

Tegoroczny Festiwal w Łomży ma odbyć się po raz 33. Paradoksalnie w tym roku, chyba po raz pierwszy w historii, organizatorzy mogli mieć wrażenie, że nie trzeba się martwić o... pieniądze. Na organizację WALIZKI rekordowo wysokie wsparcie – 203 tysiące złotych zadeklarowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wysokie dotacje obiecały także samorząd województwa podlaskiego i miasta Łomża.

***
Ze względu na wprowadzony stan epidemii i zawieszenie przez MKiDN działalności instytucji kulturalnych Teatr Lalki i Aktora w Łomży odwołuje wszystkie zaplanowane spektakle do 14 kwietnia 2020 r.  


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę