Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Rektor Surowik raz jeszcze

Główne zdjęcie
Dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP

Dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP, przez kolejne cztery lata będzie kierował Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Profesor Surowik był jedynym zgłoszonym przez Radę Uczelni kandydatem na stanowisko rektora.

Dr hab. Dariusz Surowik to absolwent Technikum Mechanicznego w Zespole Szkół Mechanicznych. Po studiach na kierunku matematyka na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, na kilka lat został nauczycielem matematyki i informatyki w łomżyńskim „Mechaniaku” jednocześnie pracując jako asystent w Katedrze Logiki, Informatyki i Filozofii Nauki Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, przekształconego później w Uniwersytet w Białymstoku. W 2004 roku rozpoczął współpracę z PWSIiP w Łomży, w 2012 r. został pełnomocnikiem rektora łomżyńskiej “państwówki” ds. nauki i współpracy z zagranicą, a od 2017 r. jest jej rektorem. .

Dr hab. Dariusz Surowik, jest autorem ponad 50 prac naukowych, w tym wielu publikacji w czasopismach znajdujących się w wykazie ERIH (The European Reference Index for the Humanities ). Uczestniczył z referatami w ponad 50 konferencjach w kraju i za granicą. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych oraz jest członkiem Zespołu do spraw monitorowania i wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki – jako jedyny reprezentant środowiska rektorów krajowych uczelni.  

Na nową czteroletnią kadencję został wybrany przez Kolegium Elektorów, które składa się z reprezentacji wykładowców akademickich, pracowników administracji, studentów. Jego kandydaturę zgłosiła Rada Uczelni, której przewodniczącym jest Zbigniew Forenc.

Rekomendując jego osobę do pełnienia najważniejszej funkcji na uczelni, Rada Uczelni uzasadniała to niezwykle sumiennym wypełnianiem obowiązków rektora, aktywnością na forum ogólnopolskim oraz dobrą kondycją finansową uczelni. Na koniec 2019 roku „Państwówka” miała osiągnąć rekordowy wynik finansowy – 1 mln 850 tys. zł.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę