Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Premier ogłasza zamknięcie wszystkich szkół

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce „podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku”. - Już od jutra nie będą jednak dostępne do działań edukacyjnych – zaznaczył premier. Po wypowiedzi premiera na rządowym kanele Twittera opublikowano grafikę z wytłumaczeniem, że "w szczególnych przypadkach w dniach 12-13 marca placówki pozostaną otwarte i w klasach nauczyciele będą pilnować dzieci po to, żeby umożliwić logistykę dla rodziców i opiekę nad dziećmi. Od 16 marca wszystkie placówki zostaną zamknięte."

- Dla naszych dzieci najważniejsze jest niewychodzenie z domu, bo dzieci mogą być nosicielami wirusa. To zachowanie, które jest bardzo odpowiedzialne, bo mogą w sposób nieświadomy zarazić swoich dziadków. Wiemy, że dzieci, gdy mają koronawirusa, zazwyczaj przechodzą go w sposób łagodny - mówi premier. - Widzimy, że w innych krajach wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Niech zatem rozsądek idzie ze zdrowiem. Ten rozsądek nakazuje, że w okresie wylęgania się kolejnych wirusów zmniejszyć możliwość ich rozprzestrzeniania się, dlatego zamknięcie placówek oświatowych na dwa tygodnie - tłumaczy Morawiecki podkreślając, że „rząd musi działać natychmiast”, „aby minimalizować skutki rozprzestrzeniania się wirusa w Polsce”.

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, powiedział, że decyzja rządu nie wpływa na termin zakończenia roku czy przeprowadzenia tegorocznych egzaminów maturalnych.

Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, powiedział, że na uczelniach wyższych zostaną zawieszone zajęcia edukacyjne, ale same uczelnie nie zostaną zamknięte. Nadal ma pracować administracja, mają być prowadzone badania naukowe

Wicepremier Piotr Gliński poformował, natomiast, że rząd zdecydował o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury oraz uczelni i szkół artystycznych wszystkich szczebli.
- Sytuacja jest bardzo poważna, ale nie tragiczna - zaznaczył


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę