Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Stypendyści marszałka

Główne zdjęcie
Wicemarszałek Marek Olbryś gratuluje stypendystom z Łomży (fot. UM WP Białystok)

- Jestem dumny, że twórcy z Ziemi Łomżyńskiej zostali docenieni, czekaliśmy na to długo i dzisiaj mamy powód do wielkiej radości – mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego, który wraz z marszałkiem Arturem Kosickim wręczał ufundowane przez samorząd województwa stypendia ludziom kultury. Otrzymali je m.in. Żaklina Olchowik, Anna Zarzecka oraz Agnieszka Żemek-Pawczyńska i Grzegorz Sekmistrz.

Stypendia artystyczne przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego to swego rodzaju sprawowania mecenatu przez samorząd nad twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury. W tegorocznym budżecie na ten cel zaplanowano kwotę 136 tys. zł. Przyznano siedem stypendiów półrocznych (po 6 tys. zł) i dziewięć rocznych (po 11 tys. zł).   
- To wielka radość i zaszczyt móc wspierać ludzi, którzy realizując swoje pasje przykładają się do rozwoju kultury w naszym regionie – mówił marszałek Kosicki gratulując stypendystom.
Marszałek podkreślił, że choć nazwa dofinansowania brzmi „stypendia marszałka”, to są one przyznawane dzięki całemu zarządowi i sejmikowi województwa. 

Z Łomży półroczne stypendia otrzymały Żaklina Olchowik na nagranie demo materiału muzycznego do umuzykalniania niemowląt i małych dzieci, oraz Anna Zarzecka na realizację zdania: „Opracowanie do opublikowania i popularyzacji na stronie internetowej www.name.lomza.pl . Katalogu źródeł pisanych historycznej ziemi łomżyńskiej i wiskiej ( od XIX do początków XX wieku”.

Roczne stypendium marszałka otrzymał natomiast duet Agnieszka Żemek-Pawczyńska i Grzegorz Sekmistrz. Związani z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży artyści wsparcie otrzymali na realizację i stworzenie programu „Derwid na nowo – muzyczne podróże z Witoldem Lutosławskim, opracowanie piosenek i stworzenie materiału koncertowego, nagranie płyty”.

240206081801.gif
Foto: Wicemarszałek Marek Olbryś gratuluje stypendystom z Łomży (fot. UM WP Białystok)
Foto: Wicemarszałek Marek Olbryś i wicestarosta łomżyńska Maria Dziekońska gratulują stypendystom z Łomży  (fot. UM WP Białystok)
Foto: Tegoroczni stypendyści marszałka  (fot. UM WP Białystok)

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę