Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Ceglińska, Pijarowski i ŁOK

Pod batutą Marka Pijarowskiego i ze znakomitą skrzypaczką Izabelą Ceglińską zagrała w czwartek Łomżyńska Orkiestra Kameralna. Dyrygent i skrzypaczka należą do światowej czołówki, co doskonale było słychać podczas koncertu. Licznie zebrana w foyer urzędu wojewódzkiego publiczność usłyszała mistrzowskie wykonanie utworów Mozart'a, Wieniawskiego, Sait-Seans'a i Czajkowskiego.

Koncertowi nadano tytuł „Przeboje na smyczki” i rzeczywiście były to przeboje... Allego z serenady Eine kleine Nachtmusik Wolfganga Amadeusza Mozarta, którą rozpoczął się ten koncert należy do najpopularniejszych utworów tego genialnego kompozytora. Rozrywkowy - w najlepszym tego słowa znaczeniu - utwór nadał charakter całemu koncertowi. Cztery kolejne jego części wykonane przez muzyków ŁOK pod batutą gościnnie występującego w Łomży Marka Pijarowskiego, wprowadziły radosny, rokokowy nastrój, który udzielił się nie tylko publiczności...
Podczas koncertu Marek Pijarowski podkreślał, że Łomża staje się miejscem do którego coraz częściej i chętniej przyjeżdżają muzycy uznani nie tylko w kraju, ale daleko poza granicami Polski... Potwierdzeniem tych słów był występ Izabeli Ceglińskiej, która ma na swoim koncie znaczące sukcesy na estradach Polski, Europy i świata...

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę