Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pożegnanie Poety

Główne zdjęcie
śp. Henryk Gała (1938-2020)

To będzie skromna uroczystość. W piątek w Drozdowie odbędzie się pochowanie zmarłego w poniedziałek poety, pisarz i dramaturg Henryka Gały. Przeżył prawie 82 lata, a większość w Łomży i pobliskim Drozdowie, gdzie zbudował swój rodzinny dom. Gała był jednym z najbardziej twórczych postaci Ziemi Łomżyńskiej przełomu XX i XXI wieku.

Tak jak informowaliśmy wcześniej Henryk Gała zmarł po ciężkiej chorobie w poniedziałek rano w sowim domu w Drozdowie. Zobacz: Śmierć Nadnarwiańskiego Księcia Kultury

Teraz znane są szczegóły uroczystości pogrzebowych Poety. Urna z prochami Henryka Gały wystawiona będzie 21 lutego (piątek) w godz. 13.00 – 15.30 w domu rodzinnym w Drozdowie, ul. Kraska 34.
W tym czasie wyłożona będzie Księga Wspomnień o Poecie.
O godz. 15.30 nastąpi pożegnanie, po czym urna złożona zostanie do grobu na cmentarzu w Drozdowie.

Żona i córka Poety proszą, by zamiast kwiatów, uczestnicy uroczystości pogrzebowych złożyli dobrowolną wpłatę  do puszki lub na konto bankowe (70 1020 1332 0000 1402 0308 1205) na Hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę