Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura w Białymstoku wyjaśnia okoliczności napadu na strażnika więziennego z Czerwonego Boru

Mężczyzna został napadnięty przez dwóch mężczyzn na terenie własnej posesji. Do napadu miało dojść kilka dni temu, jednak nikt o nim do tej pory nie informował. Funkcjonariusz służby więziennej został zaatakowany przed własnym domem. Napastnicy byli uzbrojeni między innymi w gaz i ostre narzędzia, a z nieoficjalnych informacji wiadomo, że chodzi o noże.

- Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za które grozi im do 8 lat więzienia – mówi szef prokuratury rejonowej w Białymstoku Karol Radziwonowicz.

Dodaje jednak, że sprawa napaści ma też drugi wątek, bo śledczy prowadzą odrębne postępowanie dotyczące zachowania pokrzywdzonego. Okazuje się, ze napadnięty funkcjonariusz broniąc się ciężko ranił jednego z napastników i może mu grozić odpowiedzialność karna za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokurator zaznacza, że na tym etapie funkcjonariuszowi nie postawiono żadnych zarzutów, jednak jego reakcja analizowana jest także pod kątem ewentualnego przekroczenia granic obrony koniecznej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę