Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zrzutka na Meandry

Główne zdjęcie
Meandry (fot. Marek Maliszewski /4lomza.pl)

Po sukcesie działań „Folkowej Edukacji” - warsztatów, EtnoLekcji i koncertu, które zgromadziły niesamowitą ilość osób Projekt Artystyczny Meandry planuje powtórzyć zeszłoroczne działania i jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Tancerze chcą zebrać pieniądze, by móc zorganizować warsztaty taneczne, w czasie których powstanie nowa choreografia i muzyka. Ma to być układ taneczny, który będzie związany z regionem Kurpi Białych.

- Naszym celem jest zebranie 8 tys. zł. Naszą akcję wsparło już kilkanaście osób, ale wierzymy, że w Łomży i okolicach są ludzie, którzy słyszeli o nas, widzieli to co robimy i zechcą nas wesprzeć. Można wpłacać 10, 20, 50 zł, albo, jeśli ktoś chce, więcej - mówi Artur Hermanowski, przedstawiciel Stowarzyszenia.

Sukces Folkowej Edukacji 2019
W zeszłym roku Projekt Artystyczny Meandry zorganizował trzydniowe warsztaty taneczne w Nowogrodzie, które poprowadził choreograf Mariusz Żwierko. W ich trakcie powstał nowy układ taneczny „Podlasie w pełnej krasie”, a w ramach otrzymanej dotacji, oprócz układu tanecznego (choreografii i muzyki, którą zaaranżował i nagrał znany muzyk Andrzej Grzybowski), powstały nowe stroje - aż sześć kompletów męskich i damskich.
Warsztaty w Nowogrodzie były także etapem przygotowawczym do naszych EtnoLekcji, które zostały później przeprowadzone w trzech ośrodkach kultury - w Pniewie, Nowogrodzie oraz Piątnicy. W tych EtnoLekcjach łącznie uczestniczyło prawie 200 osób - dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. 
Podsumowaniem projektu był uroczysty koncert, który stał się także okazją do świętowania pięciu lat działalności Projektu Artystycznego Meandry. W koncercie wzięło udział ponad 350 osób!

Jak działamy?
- Nie wszyscy wiedzą, ale w Projekcie Artystycznym Meandry działamy jak większość organizacji społecznych. Co złożymy - to mamy i tak pracujemy. Jesteśmy grupą dorosłych osób, które spotykają się, by razem tańczyć – podkreśla Irmina Gosk, instruktor tańca. 
Część z nich kiedyś tańczyła w zespołach ludowych. Niektórzy zaczynali jeszcze będąc dziećmi, inni w szkole średniej, na studiach, ale są wśród nich i tacy, którzy zaczęli zupełnie niedawno.
Meandry chcą rozwinąć swoją działalność, choć nie mają stałych sponsorów, ani stałego zewnętrznego finansowania. Swoje pasje realizują ze składek (20-30 zł miesięcznie) oraz pomocy osób i instytucji, które pozwalają im pracować, ćwiczyć i tańczyć.
Rok 2020 to kolejne wyzwania, które postawili przed sobą. Chcą zorganizować warsztaty taneczne i nowy układ taneczny. W tym celu stworzyli zbiórkę pieniędzy na portalu Zrzutka.pl
Jeśli ktoś chce im pomóc, nawet w najmniejszy sposób, to może dokonać wpłaty wchodząc na stronę www.zrzutka.pl/z/meandry

Jest też specjalne konto do wpłat tradycyjnych oraz przelewów z zagranicy  32 1750 1312 6885 0696 2829 8977 – zbiórka potrwa do 6 lutego 2020 roku.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę