Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Duet Funkasanki z Łomży chce zdobyć „Niebieski mikrofon”

Główne zdjęcie
Funkasanki (fot. Adam Dudek)

Polskie Radio Białystok prowadzi plebiscyt „Niebieski mikrofon”, którego celem jest docenienie i promowanie regionalnych twórców muzyki rozrywkowej. Spośród 47 zgłoszeń rozgłośnia wybrała 12 wykonawców z województwa podlaskiego, w tym duet Funkasanki Anny Kaptór i Przemysława Starachowskiego. - Jesteśmy jedynym zespołem z łomżyńskimi korzeniami. Każdy głos jest dla nas bardzo cenny! Głosować można do końca stycznia w linku poniżej – proszą Czytelników.

Duet Funkasanki to artystyczne małżeństwo z Łomży. Anna Kaptór śpiewa, gra na pianinie i sięga po syntezatory oraz flet poprzeczny. Przemek Starachowski jest znanym od lat perkusistą, sampluje i też wzbogaca brzmienie o syntezatory. W prezentacji finalistów plebiscytu muzykalni radiowcy z PRB twierdzą, że łomżyński zespół przełamuje obraz typowych duetów elektronicznych, łącząc na koncertach sample z perkusją, syntezatorami, fletem poprzecznym i wiodącym, niskim, kobiecym wokalem”. Funkasanki tworzy piosenki autorskie, oparte na delikatnej wrażliwości wokalistki Anny przy pianinie oraz na melodyjnych, energetycznych i wielopostaciowych brzmieniach perkusisty Przemka.

Tańczące Sny 


Redaktorzy Radia Białystok zachwalają łomżyńską parę muzyków, że „definiują na nowo pojęcie muzyki tanecznej, kierując się złotą zasadą, będącą parafrazą słów Ewy Sonnet: „jesteśmy sami na parkiecie i R&B”. Występujący na scenie od ponad 5 lat Funkasanki proponuje słuchaczom alternatywne R&B, neosoul i elektroniczne brzmienia w klimacie downtempo i chillout. Powołali własną wytwórnię, aby wydać w 2017 r. interesujący debiutancki album „Funkasanki”. Wytwórnia Kayax wydała w 2018 singiel „Where Are You” w ramach projektu My Name Is New. Funkasanki przygotowuje na 24. stycznia premierę singla, promującego 2. album Ani i Przemka „Unspoken”.

„Każdy głos jest dla nas bardzo cenny!”
Występują z koncertami na scenach w Polsce, m.in., na Fest Festival w Chorzowie, ale i za granicą, tak jak Sound Project Summer w Chorwacji. Oprócz działań twórczych, prowadzą od 9 lat Autorską Szkołę Muzyczną Korzenny Kolektyw w Łomży, m.in., zorganizowali 10 warsztatów perkusyjnych i wokalno-perkusyjnych, warsztaty muzykoterapeutyczne i muzyczne w szkołach i przedszkolach. Na zajęciach i warsztatach Korzennego Kolektywu od 2010 r. uczyło się ponad 500 uczestników. Dzielni łomżyńscy pedagodzy z weną twórczą jako duet Funkasanki zostali też laureatem Festiwalu MNiN w Warszawie. Czy poradzą sobie w plebiscycie o Niebieski Mikrofon - nagrodę muzyczną Radia Białystok, zależy również od sympatyków z ich rodzinnego miasta i Czytelników 4lomza.pl. 

Link do głosowania do końca stycznia:
https://www.facebook.com/events/711142639396244/

O! Znowu czuję to

Mirosław R. Derewońko 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę