Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Policjanci podsumowali święta na podlaskich drogach

Główne zdjęcie
Zdarzenie na DK64, 23.12.2019r.

Trzy wypadki, w których jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne - to wstępne policyjne podsumowanie świąt na podlaskich drogach. Do tylu zdarzeń doszło w ciągu wigilii i dwóch dni świąt Bożego Narodzenia. Tyle samo było wypadków było również w tym samym okresie poprzedniego roku, ale w 2018 nie było śmiertelnych ofiar, a 4 osoby ranne.

W czasie tegorocznych świąt zginęła jednak jedna osoba. To 35-letni pieszy potrącony przez pijanego 37-letniego kierowcę w okolicach Kolna - mówi starszy aspirant Marcin Gawryluk z podlaskiej policji.

- Uczestnik tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu. Jak statystyki pokazują, plaga tych pijanych kierowców jest cały czas duża. Podlascy policjanci przez ostatnie 3 dni zatrzymali 23 pijanych kierowców  - mówi starszy aspirant Marcin Gawryluk.

Tylu samo pijanych kierowców podlaska policja zatrzymała w czasie ubiegłorocznych świąt.

Starszy aspirant Marcin Gawryluk przestrzega przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu, bo jak mówi, każdy pijany kierowca to potencjalny zabójca na drodze.

W ciągu trzech świątecznych dni policja w całym kraju zanotowała 187 wypadków, w których zginęło 20 osób a 233 zostały ranne. Policjanci zatrzymali aż 506 nietrzeźwych kierowców.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę