Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Debiut Lordofon

W tej wytwórni są m.in. O.S.T.R., Fisz czy Taco Hemingway. Specjalizująca się w nagraniach hip-hopowych Asfalt Records, wypuściła epkę „Plastelina” zespołu Lordofon. - Nie znasz? Nic dziwnego, bo to debiutanci, ale na tyle obiecujący, że wydajemy ich właśnie u nas – zachęca znana wytwórnia. Lordofon założyli dwa lata temu Maciej Poreda (MC) i Michał Jurek (producent). Obaj wywodzą się z Łomży.

Maciej Poreda skończył I Liceum Ogólnokształcące w Łomży, a Michał Jurek II LO. Obaj na studia wyjechali do Warszawy, tam żyją, pracują i razem tworzą Lordofon. Maciej Poreda pisze teksty i je wykonuje, a Michał Jurek jest producentem, co w przypadku hip-hop-u oznacza, że tworzy muzykę.
- Lordofon prezentuje oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Inspiracje duetu rozciągają się od Nirvany poprzez Kendricka Lamara i artystów związanych z kolektywem Odd Future aż po współczesny trap – opisuje Asfalt Records. - Jak twierdzą sami twórcy, na „Plastelinie” chcieli zaprezentować przelot przez wszystkie swoje muzyczne zainteresowania, pozostając przy tym całkowicie spójnym zespołem. 

Premiera „Plastelina EP” formacji Lordofon odbyła się dziś na platformach streamingowych (spotify.com) oraz kanale YouTube Asfalt Records. - Minialbum „Plastelina EP” wypełnia na wskroś współczesna muzyka miejska stworzona przez artystów, którzy nie starają się na siłę ukrywać swojej wrażliwości - podsumowuje Asfalt Records.

„Plastelina EP” to składający się z sześciu utworów pokaz możliwości duetu Maciej Poreda - Michał Jurek. Każdy z utworów na epce jest nieco inny: „Unabomber” i „Skały” to napędzana zniekształconym wokalem agresywna trapowa jazda, ale „2012” jest już lirycznym i pełnym melancholii wyznaniem miłości. Z kolei „16mm” łączy imprezowy bit z gorzką refleksją na temat współczesnych związków i tego, jak bardzo potrafimy być przewidywalni.

Za mix i mastering większości utworów odpowiada Lagi, czyli Michał Mucharski, który pochodzi z okolic Jedwabnego. On ten gościnnie wokalnie wspiera Macieja Poredę w kawałku „Unabomber”, który zmiksował Michał Jurek. 

Każdemu utworowi z epki towarzyszy oddzielna animacja. Ich autorką jest Martyna Koleniec, jedna z najzdolniejszych polskich animatorek młodego pokolenia, na co dzień mieszkająca w Pradze. Wszystkie animacje wprost korespondują z tytułem minialbumu – artystka wykorzystała technikę plastelinowej animacji poklatkowej. Martyna jest także autorką okładki płyty.

Zobacz wszystkie klipy „Plastelina EP” na YouTube

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę