Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@
obsada.png

Jedyna taka „Gąska”

Już 7. grudnia miłośników teatru w Łomży czeka prawdziwa uczta. „Gąska” to mistrzowsko napisana farsa, brawurowo mieszająca teatralne konwencje i skrząca się dowcipem. Autor scenariusza Nikołaj Kolada nawiązuje też do tradycji klasycznych, rosyjskich dramatów, z rozmachem kreśląc wyraziste, nieszablonowe postacie. W spektaklu wystąpią, znani z ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych, popularni aktorzy, a główną rolę kreuje uwielbiana przez widzów Dominika Ostałowska.

Nikołaj Kolada to jeden z najwybitniejszych rosyjskich dramaturgów przełomu XX i XXI wieku, kontynuujący najlepsze tradycje takich mistrzów tamtejszej sceny jak: Czechow, Gogol, Bułhakow, Zoszczenko czy Pietrow. Jego najnowszy spektakl „Gąska” to gorzka komedia, opowiadająca o życiu w teatrze i artystach walczących o karierę. Bohaterami spektaklu są trzy kobiety oraz dwóch mężczyzn. Błyskotliwie napisany tekst mówi o poważnych sprawach z przymrużeniem oka, zaś finał zaskakuje wszystkich, nawet same bohaterki.
Aktorzy prowincjonalnego teatru, ludzie tacy jak my, zwyczajnie kochają się, dąsają, zazdroszczą, innym sukcesów, plotkują i marzą. Ach, wyrwać się ze swojej codzienności, zrobić coś wielkiego i dostać się na szczyt! Przecież na to zasługujemy! – marzą, ale tak naprawdę nie robią niczego, żeby owe wielkie i tak naprawdę nierealne, plany urzeczywistnić. Wszystko ulega nagle zmianie, gdy w zespole pojawia się młoda, pełna ideałów i niezmanierowana aktorka. Przyjechała nagle, nie wiadomo skąd i nie wiadomo po co. Gąska! Głupia gęś! – reagują starzy wyjadacze.

Jej młodość wyzwala lawinę emocji i zdarzeń. Fiodor, Ałła, Wasilij i Donna przeglądają się w niej jak w migoczącym lustrze wody. I jest to dla nich co najmniej irytujące, bo dzięki temu widzą, że są już wypaleni, a ich marzenia o karierze to mrzonki już nie do zrealizowania. Każdemu jednak wolno marzyć! A jeśli czas upływa, a marzenia się nie zrrealizują? Przyjmij to z godnością, bo każdy wiek ma swoje prawa i swoją urodę.

Nikołaj Kolada zna się na ludzkiej naturze jak mało kto, precyzyjnie kreśląc zróżnicowane postaci bohaterów swojej sztuki. Wcielają się w nie gwiazdy teatralne polskich scen: Dominika Ostałowska, Magdalena Smalara, Anna Smołowik, Tadeusz Chudecki i Leszek Zduń.

Trwający 120 minut spektakl zostanie wystawiony w sobotę 7. grudnia o godz. 17:00 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12A w Łomży.
Doskonały prezent 🎁na 🎅 Mikołajki.


Bilety do nabycia:

Internet na portalu www.kupbilecik.pl

Redakcja TV Narew ul. Stary Rynek 13, tel. 86 216 74 44

Zamówienia grupowe: tel. 502 661 402, wisniewski86@gmail.com

Cena biletu: 85/95 zł

tekst płatny

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę