Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura w Zambrowie wszczęła śledztwo dot. fermy zwierząt futerkowych

Zambrowska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące fermy zwierząt futerkowych. Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez hodowcę, który miał zaniedbywać lisy i jenoty, nie leczyć sztuk chorych, i zwlekać z utylizowaniem padłych, złożyli inspektorzy fundacji zajmującej się ochroną praw zwierząt.

- Dochodzenie ma przynieść odpowiedź czy postępowanie właściciela fermy można zakwalifikować jako znęcanie się nad zwierzętami - mówi prokurator rejonowy w Zambrowie Marek Mioduszewski. - Akta postępowania zostały przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie celem przeprowadzenia postępowania przygotowawczego. Z tym, że to jest dopiero początkowy etap. Po zebraniu wszystkich dowodów i ocenieniu ich przez prokuratora, będzie podjęta decyzja co do sposobu zakończenia postępowania. 

Decyzję o wszczęciu śledztwa zapadła na podstawie doniesień aktywistów i raportu sporządzonego przez, wezwanych na miejsce tych zdarzeń, policjantów.  

- Trzeba przeprowadzić postępowanie dogłębnie, wyjaśnić wszystkie okoliczności podawane przez zawiadamiającego i sprawdzić m.in. kwestię związaną z nadzorem ze strony Powiatowego Lekarza nad funkcjonowaniem tej fermy. I te wszystkie okoliczności ma wyjasnić postępowanie przygotowawcze, które ma przeprowadzić miejscowa policja - dodaje Marek Mioduszewski.

Na podjęcie decyzji dotyczącej dalszych działań prokuratura ma czas do połowy stycznia przyszłego roku, jednak w razie konieczności postępowanie może zostać wydłużone - poinformował prokurator.

zobacz: „Horror na fermie w Zambrowie” - tak uważają inspektorzy Fundacji Viva


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę