Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mieszkańcy gminy Łomży mają ostatnie dni na zgłaszanie deklaracji, na dofinansowanie fotowoltaiki

Władze gminy rozpoczęły przyjmowanie deklaracji od swoich mieszkańców, żeby ubiegać się o dofinansowanie z RPO na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz paneli słonecznych.

Niewiele ponad tydzień pozostał mieszkańcom gminy Łomża na zadeklarowanie wykorzystywania energii słonecznej w swoim gospodarstwie.

- Przygotowujemy się do złożenia wniosku aplikacyjnego i dlatego też zbieramy od mieszkańców ankiety do 25 listopada bieżącego roku. Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie jest przede wszystkim to, że musi być to osoba fizyczna będąca właścicielem, lub współwłaścicielem nieruchomości na terenie naszej gminy - mówi wójt gminy Łomża Piotr Kłys. Ankiety są umieszczone na stronie internetowej Gminy Łomża. Informacji można zasięgnąć również w siedzibie gminy.

Jak dodaje Piotr Kłys, w gminie jest grupa mieszkańców, którzy już mają projekty techniczne instalacji przygotowane w związku z wcześniej realizowanym projektem "Odnawialne źródła energii w Gminie Łomża". Wykorzystanie gotowych już dokumentów może jeszcze bardziej obniżyć koszty planowanej inwestycji - przewiduje Piotr Kłys.

Jeżeli gminie uda się zdobyć unijne dofinansowanie przekazywane przez samorząd województwa z programu budowy instalacji fotowoltaicznych, lub kolektorów słonecznych, będzie mogło skorzystać od 100 do 120 gospodarstw.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę