Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Spektakl na niedzielę

Główne zdjęcie
Spektakl „Brzydkie Kaczątko” (fot. TLiA)

Teatr Lalki i Aktora w Łomży w najbliższą niedzielę, czyli 3 listopada 2019 roku, zaprasza na dwa pokazy spektaklu „Brzydkie Kaczątko”. Autorem przekładu i zarazem reżyserem jest dyrektor Jarosław Antoniuk, który mówi, że niedzielne wystawienia sztuki zaplanowano także z myślą o tych, którzy na świąteczny weekend przyjadą z całej Polski do rodziny w Łomży. Widowisko jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy częściej niż dzieci czują się „brzydkimi kaczątkami”.

Jak opisuje Łukasz Boratyński mimo że historia opowiadana w sztuce jest smutna, to Igor Bojović, autor z Belgradu, zawarł w niej mnóstwo humoru sytuacyjnego i zaskakujących zwrotów akcji. Warto to wszystko zobaczyć, bo przecież jest to jedna z najpiękniejszych historii w literaturze dziecięcej. 
Marysia, urocza dziewczynka doświadcza trudnego czasu dorastania. Myśli, że nikt jej nie kocha. Gdy ma wszystkiego dość, niespodziewanie zjawia się bajkopisarz Andersen. Chcąc pomóc podłamanej dziewczynce, opowiada jej bajkę o Brzydkim Kaczątku, które wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek. Kaczątko nie jest akceptowane nawet przez matkę, ojca i braci. Różni się od swojego rodzeństwa i jest inne, może bardziej wrażliwe? Cierpi z powodu swojego wyglądu i zrozpaczone wyrusza w świat. Ale świat jest okrutny i groźny, a na malca czyha wiele niebezpieczeństw.

Scenografię łomżyńskiego spektaklu przygotowała Eva Farkašová, muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański, natomiast wideo opracował Vladimir Slaninka. Pierwszy niedzielny pokaz odbędzie się o godz. 11:00, a drugi o godz. 17:00.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę