Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

„Pasja, profesja, powołanie”...

Uczniowie klas 7 i 8 łomżyńskich podstawówek mogli dowiedzieć się jak to jest być policjantem, żołnierzem, strażakiem, leśnikiem czy celnikiem. Łomżyński Centrum Rozwoju Edukacji w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowało spotkanie zawodoznawcze, w których udział wzięło 180 uczniów Szkół Podstawowych nr 1, 2, 4, 7, 9, 10.

Spotkanie zawodoznawcze dla młodzieży klas 7 i 8 łomżyńskich szkół podstawowych odbyło się w siedzibie ŁCRE przy ul. Polnej. 
- Przedstawiciele zawodów mundurowych: policjant, żołnierz, strażak, leśnik i celnik  przybliżyli uczniom specyfikę zawodów, które są ich pasja i powołaniem – przekazuje Maciej Listowski dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji. - Młodzież miała także okazję obejrzeć sprzęt jaki w swojej pracy wykorzystują  poszczególne służby oraz uzyskać  odpowiedzi na wiele pytań związanych z prezentowaną grupą zawodów. Uczniowie dowiedzieli się predyspozycjach do wykonywania zawodu, wskazaniach i przeciwskazaniach zdrowotnych, ścieżkach kariery, wadach i zaletach wybranego zawodu. Uzyskali również informację się jak wielu różnych specjalności fachowców potrzebują poszczególne służby. 
Spotkania zorganizowane przez doradców zawodowych ŁCRE stanowiło swoiste wsparcie dla młodzieży w okresie planowania własnej przyszłości zawodowej. Dyrektor Listowski dodaje, że w związku z dużym zainteresowaniem poruszaną problematyką zawodoznawczą, planowane są kolejne spotkania prezentujące inne grupy zawodowe.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
śr, 23 października 2019 16:30
Data ostatniej edycji: śr, 23 października 2019 16:33:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę