Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nowi studenci w Łomży

761 studentów pierwszego roku rozpoczęło studia w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. - Dziękuję, że jesteście z nami. Będziecie zdobywać praktyczną wiedzę w przyjaznym środowisku – to mogę obiecać - mówił w trakcie inauguracji nowego, 16. już roku akademickiego rektor uczelni prof. PWSIiP, dr hab. Dariusz Surowik. Rektor immatrykulował kilkunastu studentów z najlepszymi wynikami z naboru, a wojewoda podlaski kilkunastu naukowcom z uczelni wręczył przyznane przez Prezydenta RP i Ministra Edukacji Narodowej medale i odznaczenia.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży została powołana 22 czerwca 2004 roku. W pierwszym roku naukę w łomżyńskiej „Państwówce” rozpoczęło 180 studentów studiów dziennych i 120 studiów zaocznych na dwóch kierunkach: zarządzanie i marketing oraz informatyka. - Od ponad 15 lat, od początku istnienia Państwowej Wyższej
Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, a nawet wcześniej, gdy dopiero krystalizowała się wizja publicznej uczelni zawodowej w Łomży, oczywiste było, że ma ona swoją konkretną misję do spełnienia – przeciwdziałanie degradacji miasta, przyciąganie do Łomży młodych ambitnych ludzi – mówił rektor Surowik podkreślając, że uczelnia ten cel realizuje rewitalizując naukowo Łomżę. 
Do dziś uczelnia wypuściła ponad 6 tysięcy absolwentów, a obecnie na 14 kierunkach studiów pierwszego i drugiego stopnia kształci około 2 tys. osób. Związanych z nią zawodowo jest kilkaset osób. Podczas gali z okazji inauguracji kolejnego roku akademickiego kilkunastu z nich odebrało medale i odznaczenia państwowe. Najwyższe z nich, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrne Krzyże Zasługi, otrzymali prof. Krystyna Leszczewska i prof. Robert Charmas. Brązowe Krzyże Zasługi Prezydent nadał prof. Sylwii Chojnowskiej i dr Jolancie Krystynie Boryszewskiej. To odznaczenia nadawane osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom. W imieniu Prezydenta wręczał je wojewoda Bohdan Paszkowski.  

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
śr, 09 października 2019 13:53
Data ostatniej edycji: śr, 09 października 2019 14:17:46

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę