Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Nagroda marszałka dla Domalewskiego

Główne zdjęcie
Piotr Domalewski

Piotr Domalewski – pochodzacy z Łomży aktor, scenarzysta i reżyser –otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Domalewski jest jednym z 8 tegorocznych laureatów nagrody.

Piotr Domalewski ze statuetką w towarzystwie wicestarosty Marii Dziekońskiej i dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury Jarosława Cholewickiego
Piotr Domalewski ze statuetką w towarzystwie wicestarosty Marii Dziekońskiej i dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury Jarosława Cholewickiego

W tym roku nagrody marszałka województwa podlaskiego przyznano po raz 20. Laureaci dostali statuetki i po 8 tysięcy złotych.

Piotr Domalewski urodził się w Łomży w 1983 roku. W mieście ukończył SP 10 i I LO, a następnie Wydział Aktorski PWST w Krakowie (2009) oraz reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2013). Jego film (scenariusz i reżyseria) "Cicha noc" w 2017 roku zdobył nagrodę główną  „Złotych Lwów” na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a w następnym roku w Warszawie dziewięć "Orłów" czyli indywidualnych Polskich Nagród Filmowych.

Teraz Marszałek województwa podlaskiego przyznał mu nagrodę  za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Domalewski otrzymał ją "za promocję Podlasia w Polsce i na świecie".

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę