Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Absolwenci PWSIiP wygrywają w konkursie ARP

Główne zdjęcie
Cezariusz Lesisz Prezes Zarządu Agencji Rozowju Przemysłu, absolwentka PWSIiP Ewa Wnuk, dr Jarosław Gowin Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas gali konkursowej

Prace absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży docenione w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu w kategorii „innowacje w przemyśle”. „Magisterka” Ewy Wnuk wygrała główną nagrodę, a „inżynierka” zajęła trzecie miejsce.

Ewa Wnuk
Ewa Wnuk
Ewa Wnuk, Julian Skowroński i przedstawiciele PWSIiP w Łomży
Ewa Wnuk, Julian Skowroński i przedstawiciele PWSIiP w Łomży

Agencja Rozwoju Przemysłu przeprowadziła konkurs, w którym możliwość zgłaszania prac miały publiczne uczelnie zawodowe. Najlepsze prace magisterskie, inżynierskie oraz licencjackie wyłaniane były w trzech obszarach: innowacje w przemyśle, restrukturyzacja, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem. Sukces absolwentów PWSIiP był podwójny: najwyżej ocenioną innowacyjną „magisterką” okazała się praca Ewy Wnuk „Projekt i badanie inteligentnego ubrania z funkcjonalnością rejestracji wybranych parametrów życiowych pracownika zakładu przemysłowego”, a w kategorii prace inżynierskie, także z obszaru innowacje w przemyśle, trzecie miejsce zajął przygotowany przez Juliana Skowrońskiego „Prototyp autonomicznego robota obsługującego ruch palet między magazynem i strefą załadunku/rozładunku”. 

Ewa Wnuk pracę dyplomową „Projekt i badanie inteligentnego ubrania z funkcjonalnością rejestracji wybranych parametrów życiowych pracownika zakładu przemysłowego” napisała pod kierunkiem dra inż. Romana Trochimczuka, a obroniła ją w 2018 roku. – Pani Ewa opracowała innowacyjny projekt, stworzyła prototyp i przeprowadziła badania inteligentnego ubrania umożlwiającego rejestrację wybranych parametrów życiowych pracownika zakładu przemysłowego – informuje dr inż. Aneta Wiktorzak, prodziekan Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP, która podkreśla, że także wcześniejsza, inżynierska, praca Ewy Wnuk była niezwykle ciekawa (był to koncept haptycznego toru rehabilitacyjnego dla dzieci z porażeniem mózgowym).
– Liczę, że konkurs otworzy mi wiele nowych możliwości – komentuje zwyciężczyni konkursu.
Jak podkreśla Jolanta Święszkowska z PWSIiP jest na to szansa, gdyż ARP chce, aby najlepsze prace dyplomowe absolwentów publicznych uczelni zawodowych znalazły zastosowanie w przemyśle. 

Drugi z docenionych przez ARP absolwentów PWSIiP, Julian Skowroński opracował prototyp autonomicznego robota do załadunku/rozładunku palet, który komunikuje się z zewnętrznym interfejsem, czyli aplikacją na systemie Android, za pomocą technologii Bluetooth. Praca inżynierska powstała pod kierunkiem dra inż. Grzegorza Rubina. Już pojawiła się szansa, że zostanie skomercjalizowana.  – Na gali wręczenia nagród moim autonomicznym robotem zainteresowało się Centrum Produkcyjne Pneumatyki „PREMA” z Kielc – mówi Julian Skowroński. 
Błyskotliwie żartuje, że impulsem do konstrukcji robota było lenistwo, czyli potrzeba uporządkowania własnego pokoju, która docelowa została zrealizowana w skali dużego magazynu. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę