Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Przedszkole nr 2 w Łomży z własnym kortem tenisowym

Jest to ewenement w skali całego kraju - uważa Karolina Wałęsa, koordynator programu „Tenis 10” i przedstawiciel Polskiego Związku Tenisowego. Podopieczni Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży będą mogli teraz bawić się i rozwijać swoje umiejętności sportowe na nowo otwartym mini korcie.

Nowy obiekt zlokalizowany przy Przedszkolu Publicznym nr 2 jest miniaturą prawdziwego, pełnowymiarowego kortu. Odpowiada to możliwościom dzieci, które teraz będą mogły świetnie bawić się próbując swoich sił w tej dyscyplinie. Jest to fantastyczna inicjatywa. Pokazywanie tego sportu dzieciom od najmłodszych lat odczarowuje mit tej dyscypliny, że jest ona niedostępna, trudna, żmudna czy bardzo droga. Takie inicjatywy pokazują, że tak nie jest i że tak naprawdę można z dzieckiem już w przedszkolu zaczynać zabawę. Tenis temu sprzyja, bo wbrew pozorom nie jest to sport trudny, dzieci  na mini korcie mają fantastyczną zabawę. To jeden z zaledwie kilku takich obiektów w całej Polsce. Dotychczas można było spotkać je np. w Warszawie lub Poznaniu. Dzięki aprobacie Pani Dyrektor Marii Mikołajewskiej i realizacji przez UKS Return Łomża w Przedszkolu nr 2 ministerialnego programu PZT - „Rakiety Lotosu” władze miasta podjęły decyzję o wsparciu inicjatywy  i wybudowaniu takiego obiektu. Teraz mini kort znajduje się też przy łomżyńskim przedszkolu.

- Dla nas, trenerów tenisa, taki kort jest bardzo dużą wartością dodaną – mówi dr Tomasz Waldziński. - Możemy teraz realizować szkolenie młodych tenisistów na wszystkich poziomach zaawansowania sportowego w ramach godzin lekcyjnych spędzanych przez dzieci w przedszkolu i szkole. Zaczynamy od przedszkola, następnie szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży, gdzie realizujemy Autorski Program Wychowania Fizycznego z Elementami Tenisa napisany przez Panią Aleksandrę Durzyńską, przez III Liceum Ogólnokształcące w Łomży (kolebka łomżyńskiego tenisa), aż po Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości, gdzie nasi studenci zdobywają uprawnienia animatora i instruktora tenisa. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę