Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
Listwa_fabryka.png

Nauka podkręcona wyobraźnią

- Odrabianie pracy domowej przestało być żmudnym i przykrym obowiązkiem, dzięki uczestnictwu w „Warsztatach skutecznej nauki” mój syn pracuje znacznie szybciej i efektywniej – przyznaje Karolina Krzykowska, której dziecko brało udział w zajęciach prowadzonych w Fabryce Umysłu w Łomży. – W trakcie zajęć znalazł swój sposób na naukę, widać to m.in. gdy przygotowuje się do kartkówek i klasówek. Są efekty – dodaje.

Fabryka Umysłu to wyjątkowe miejsce na mapie Łomży, to miejsce, w którym dzieci poznają swoje mocne strony, budują wiarę w siebie i odkrywają, że nauka może być przyjemnością, a nie koniecznością.

Możliwości ludzkiego mózgu są nieocenione, dlatego warto ćwiczyć go już od najmłodszych lat. Dlaczego to takie ważne? Nasze dzieci żyją w świecie nowoczesnych technologii, które z jednej strony ułatwiają im szereg czynności, ale jednocześnie „rozleniwiają” mózg. Fabryka Umysłu to miejsce, w którym dzięki nowoczesnym metodom w mózgach naszych dzieci, „produkuje” się niezliczone ilości nowych połączeń między neuronami, co służy m.in. szybkiemu zapamiętywaniu, logicznemu myśleniu i pobudzaniu kreatywności.

- Przygotowujemy zajęcia w oparciu o naukę przyjazną mózgowi – podkreśla Katarzyna Zając-Malinowska z Fabryki Umysłu. - Angażujemy obydwie półkule, dzięki czemu dzieci odczuwają przyjemność z nauki. Szybko i skutecznie przyswajają nowe informacje, ale przede wszystkim myślą nieszablonowo i samodzielnie generują rozwiązania problemów.

Wykwalifikowane trenerki wykorzystując najnowsze badania w dziedzinie neurodydaktyki pomagają uczestnikom warsztatów odkryć przypisany każdemu z nich preferowany styl uczenia się, to pierwszy krok do tego, by dla każdego z nich „szyć na miarę” dedykowane ćwiczenia. Uczniowie odkrywając swoje preferencje poznawcze w kolejnym etapie sami ułatwiają sobie przyswajanie nowej wiedzy. Bardzo szybko zdają sobie sprawę, że bezrefleksyjne „wkuwanie” na pamięć było bezsensowne.

Zajęcia prowadzone w Fabryce mają bezpośrednie przełożenie na usprawnienie procesu uczenia się w szkole.

- W trakcie warsztatu skutecznej nauki pokazujemy uczniom jak przygotowywać sobie własne, wyjątkowe notatki, a także inne pomoce dydaktyczne po to, aby powtórki do sprawdzianów były szybsze, a zdobyta wiedza zostawała na dłużej – mówi Marta Ogonowska-Stolarczyk z Fabryki Umysłu. - Udowadniamy, że nauka połączona z emocjami i wyobraźnią jest o wiele bardziej skuteczna od tradycyjnego, ogólnie przyjętego „siedzenia z książką”.

- Wierzymy, że każdy potrafi więcej, niż sądzi – dodaje Katarzyna Zając-Malinowska. - Działania z zakresu „jak się uczyć” kierujemy do każdego dziecka, nie tylko tego, które przejawia trudności w tej kwestii.

Fabryka Umysłu oferuje szeroki wachlarz zajęć skierowany do uczniów na różnym etapie edukacji, a także tych, którzy szkolną przygodę rozpoczną w przyszłym roku szkolnym. Najmłodszymi uczestnikami warsztatów są sześciolatki. Celem zajęć „Mądra główka” jest ułatwienie początków szkolnych i kształtowanie rozwoju emocjonalno-społecznego oraz poznawczego.

Treningi uważności dla dzieci z klas I-III to ćwiczenia koncentrowania się na zadaniach, uważna obserwacja swoich emocji i reakcji, wyciszenie i nauka życzliwości.

Warsztaty skutecznej nauki skierowane są do uczniów klas IV. Pokazują, jak wykorzystywać potencjał swojego umysłu do samodzielnego ułatwiania sobie nauki w imię zasady, że zaciekawiony mózg nauczy się szybciej i na dłużej.

Nieschematyczne podejście do uczenia się to rdzeń warsztatów z kartami matematycznymi dla klas IV-V, podczas których wykorzystywane są gry do utrwalania tabliczki mnożenia, poprawy sprawności rachunkowej i ćwiczenia logicznego myślenia.

- Podczas zajęć z myślenia wizualnego dla dzieci w wieku 11-14 lat pokazujemy, jak notować graficznie, aby szybciej zapamiętywać i łatwiej „odpamiętywać” – informuje Katarzyna Zając-Malinowska. - Do tej samej grupy wiekowej kierujemy również warsztaty z kompetencji miękkich, podczas których główny nacisk kładziemy na trening umiejętności komunikacji, budowanie pewności siebie, rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia. Dzieciom z autyzmem i zespołem Aspergera oferujemy trening umiejętności społecznych.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zapraszamy na zajęcia.

Więcej informacji na: fabrykaumyslu.pl

artykuł promocyjny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę