Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Udało się poprawić maturę

Główne zdjęcie
Ostateczne wyniki matury 2019 w województwie podlaskim (źródło OKE Łomża)

Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu 2019 roku przystąpiło 1 161 absolwentów. Ponad 800 z nich to tegoroczni absolwenci, którym nie powiodło się w maju. Poprawka w sierpniu dla 60 procent spośród nich okazała się sukcesem.

W tym roku do matury w województwie podlaskim przystąpiło 8 282 tegorocznych absolwentów szkół średnich z województwa podlaskiego. Egzaminy dojrzałości dla nich wszystkich przeprowadzała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. Po majowych terminach matur dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska podawała, że egzaminy zdało 6 920 osób, czyli 83,6% tegorocznych maturzystów. Pozostałym ta sztuka się nie udała, choć 939 zyskało prawo do poprawki matury w sierpniu.
- Były to osoby, które w maju i/lub w czerwcu 2019 roku przystąpiły do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej i nie zdały egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej – podaje dyrektor Gołaszewska zaznaczając, że ostatecznie do poprawki przystąpiło 809 tegorocznych absolwentów. 
Teraz OKE w Łomży podała wyniki poprawek i okazało się, że odsetek sukcesów tegorocznych maturzystów wzrósł do 89,4%. To oznacza, że maturę zdać udało się kolejnym 484 absolwentom. Najwięcej z nich poprawiło matematykę. Po majowych egzaminach zdało ją 88%, a wraz z poprawkami wynik wzrósł do 91%. 
Ostatecznie z tegorocznych absolwentów liceów i techników z województwa podlaskiego maturę zdało 7 404 osób, a oblało ją 878 osób. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę