Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Miód na Serce doceniona w Szczecinie

Łomżyńska Kapela Miód na Serce otrzymała Nagrodę główną V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie. Zmagania jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych polskiej muzyce tradycyjnej odbywały się w miniony weekend w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. 50 wykonawców reprezentujących 12 województw prezentowało różnorodność i bogactwo muzyki i tańca tradycyjnego. Na szczecińskiej  scenie prezentowali się wokaliści, soliści  instrumentaliści, grupy śpiewacze, kapele oraz pary taneczne z całego kraju.

Muzyczne tradycje Kurpiów reprezentowała Kapela Miód na Serce. Jej skład tworzą na co dzień: skrzypek Paweł Dąbkowski, Agnieszka Zielewicz grająca na wiejskiej basetli oraz Paweł Zielewicz nadający rytm na bębenku obręczowym.  Podczas tegorocznego turnieju Kapelę wsparł gościnnie Tomasz Pękala. Na turniejowej scenie wybrzmiały dwie kurpiowskie polki zasłyszane od Stanisława Archackiego z Myszyńca Starego i Ryszarda Maniurskiego oraz oberek opracowany na podstawie nagrań Janusza Prusinowskiego.
Muzyka tradycyjna w szczecińskiej Filharmonii znalazła swoje miejsce również wśród najmłodszych odbiorców. Kapela Miód na Serce miała przyjemność wraz z Jackiem Hałasem dołączyć do oprawy muzycznej spektaklu „Kukaj kukawko” prezentowanego przez grupę Szalone ONE. 

Już teraz zapraszamy na wydarzenia z udziałem Kapeli Miód na Serce. W sobotę 21 września w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie odbędą się  warsztaty śpiewacze dla mężczyzn oraz  wieczorna potańcówka  w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej.  Aby nieść kulturę Kurpiów dalej, muzycy zapraszają do kontaktu i współpracy www.miodnaserce.org

meteriał nadesłany

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę