Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Sala gimnastyczna dla „dwójki” będzie budowana

Główne zdjęcie
Stara sala gimnastyczna SP 2

Po niemal dwóch miesiącach „analizowania” władze Łomży zdecydowały się na zwiększenie środków i dziś ogłoszono wybór najkorzystniejszej oferty na budowę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. Inwestycję za 6,8 mln zł miałaby zrealizować firma JL z Piątnicy.

Planowany układ nowej sali gimnastycznej i boiska zewnętrznego przy SP 2
Planowany układ nowej sali gimnastycznej i boiska zewnętrznego przy SP 2

Nowa sala gimnastyczna SP 2 przy ul. Pięknej 2 ma stanąć w miejscu starej sali, która ze względu na stan techniczny już blisko 10 lat temu został wyłączona z użytkowania. Nowa sala będzie  znacznie większa od dotychczasowej - ma mieć ponad 1500 m2 powierzchni użytkowej. Wewnątrz znajdzie się boisko do piłki ręcznej o wymiarach 18 na 28 metrów, oraz wyrysowane na tej powierzchni boiska do koszykówki i siatkówki. W budynku nowej sali mają być również szatnie, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze. 

Na jej budowę Ministerstwo Sportu i Turystyki zadeklarowało chęć przekazania miastu niespełna 2,5 mln zł. Mając to zapewnienie władze miasta budowę sali chciały zrealizować za 6 mln zł. Oferty firm zainteresowanych zleceniem im prac były droższe. Pierwszy przetarg unieważniono, ale w drugim – po niemal dwóch miesiącach „analizowania” władze Łomży zdecydowały się na zwiększenie środków i dziś ogłosiły wybór najkorzystniejszej oferty. W ocenie miejskich urzędników złożyła ją firma JL z Piątnicy, która prace burzy budowie sali gimnastycznej dla SP 2 w Łomży wyceniła na 6 mln 790 tys. zł. Była to najtańsza z trzech ofert złożonych w przetargu.

Zgodnie z planem nowa sala miała być oddana do użytku jesienią 2020 roku. Do tego czasu obok ma powstać także boisko szkolne ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 800m2. Firma z Tłuszcza zaoferowała się wykonać je za  570 tys. zł i dziś także uznano jej ofertę za najkorzystniejszą. 

Wybór najkorzystniejszej oferty oznacza, że władze miasta są gotowe do podpisania umów i oczekiwane inwestycje  będą mogły ruszyć. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę